“CHP İKTİDARINA İHTİYAÇ VAR”

“CHP İKTİDARINA İHTİYAÇ VAR”
“CHP İKTİDARINA İHTİYAÇ VAR” Admin
Bu içerik 524 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Karaman’ı sınıf atlatacak yatırımlar gelmediğini, söz verilen ,başlanılan projelerin bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirterek,Ülkede iktidar değişikliğine ihtiyaç olduğunu ve yerel seçim sonuçlarının Millet ittifakının iktidar alternatifi olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

KARAMAN YATIRIMLARI TAMAMLANMALI

Gazete Anadolu’yu ziyaret eden CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, şehri sınıf atlatacak projelerin ortaya konulması gerektiğini belirterek başladığı konuşmasında:

“Bunlardan vazgeçtik. Sözü verilen ve başlanılmasına rağmen yıllardır tamamlanamayan projelerin bitirilmesi gerekiyor. Hızlı tren konusu mutlaka çözülmeli. Yıllardır bu yıl sonu, diğer yılın sonu söylemleri ile geçiştirildik. Kısa zaman önce TBMM’de yetkililere hızlı tren konusunu sordum, bu yılın sonu olarak tarih verdiler.İnşaallan tamamlarlar. Havaalanı konusunda bir gelişme ve ses yok.Çevre yolu yarım kaldı, çalışma yapılmıyor. Serbest bölge, teknokent  ne alemde, bilgimiz yok.Bunların bir an önce tamamlanması gerekir.Zaman kaybı Karaman’a çok şey kaybettiriyor.Ayrıca başlanılmış yatırımlara para harcanıyor, yıllar içerisinde bitirilmediği için devlet büyük zararlara uğruyor.”

TARIMSAL SULAMA SIKINTISI

Karaman’ın bir tarım kentinin olduğunun unutulmaması gerektiğini altını çizen CHP Milletvekili Ünver:

“Tardımsal sulamada büyük sıkıntılar yaşanıyor. Çok yüksek gelen elektrik faturaları üretime büyük darbe vuruyor, çiftçilerimiz çok yüklü elektirik faturaları karşısında çaresiz kalıyor, ödeyemiyor. Ucuz sulamanın çaresi bulunmalı ve tarımsal sulamada farklı bir  tarife konulmalı ki, üreticimizin önü açılsın”

İKTİDAR DEĞİŞMELİ

Cumhurbaşkanlığı Başkanlık sisteminin Türkiye’de olmayacağını daha öncede defalarca tekrarladıklarını hatırlatan CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver:

“Devlet Baba herkese sahip çıar.Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır.Ama maalesef  şimdi siyaseten bakılıyor.Muhalefetin devletle olan ilişkisinin kesildiğini görüyoruz. Eskiden MİT,İçişleri Bakanlığı ülkede olanlardan dolayı muhalefete bilgi verirdi, şimdi böyle bir şey yok ve muhalefetin,devletle  irtibatını kestiler.Parlementer sisteme dönüş kaçınılmazdır.”

YEREL SEÇİMLER CESARET VERDİ

Mahalli seçimlerde Millet İttifakı olarak büyük bir başarı elde ettiklerini  söyleyen İsmail Atakan Ünver:

“İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya,Mersin,Adana gibi büyükşehirleri kazanmamız ve ortaya çıkan tablo bizlere cesaret verdi.İktidar değişikliğine ihtiyaç olduğu bir gerçektir.Dış politikada iflas etmiş, iç politakada her yer yangın yerine dönmüş durumda.Günü kurtarmaya yönelik tutarsız politikalarla bir yere gidilmez. Ülkenin CHP iktidarına ihtiyacı vardır.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”