Advert

REZERV YATIRIM ALANLARININ BELİRLENMESİ TOPLANTISI

REZERV YATIRIM ALANLARININ BELİRLENMESİ TOPLANTISI
REZERV YATIRIM ALANLARININ BELİRLENMESİ TOPLANTISI Admin
Bu içerik 530 kez okundu.
Advert

Ülkemizin sanayi stratejisi doğrultusunda 30.10.2018 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında sanayi yatırımlarının yönlendirileceği hazine arazilerinin tespit edilerek uygun rezerv yatırım alanlarının belirlenmesi kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinin saha çalışması, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının takdiri doğrultusunda hazine arazilerinden sanayi alanlarının belirlenmesine yönelik yapılan çalışmada Pilot 7 İlden birisi de Karaman olmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından illerde bu çalışmaların Kalkınma Ajansları ve Yatırım Destek Ofisleri koordinasyonunda yürütülmesi belirlenmiştir.

Söz konusu yatırım alanlarının belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen ve Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen başlangıç toplantısına; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, toplantının niteliği, amaç ve gündemi konusunda katılımcıları bilgilendirdikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından gelen uzmanlar tarafından yatırım alanları çalışması ile mevzuat ve süreç hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.

Toplantının devamında MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Doğan Ali Onuralp tarafından, Karaman’da yatırım alanlarının mevcut durumu, MEVKA tarafından yapılacak olan “Yer Seçim Etüt Raporu”nun içeriği ve kurumlardan beklentiler ve potansiyel yatırım alanlarına yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı.  

Görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI