Advert

DEV İSLAM OYUNLARI ORGANİZASYONU !

DEV İSLAM OYUNLARI ORGANİZASYONU !
DEV İSLAM OYUNLARI ORGANİZASYONU ! Admin
Bu içerik 460 kez okundu.
Advert

2021 yılında yapılacak İslami Dayanışma Oyunları Konya’ya verildi. Müjdeyi Konya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi

Konya, tarihinin en büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Daha önce birçok uluslararası spor organizasyonunu başarıyla üstlenen Konya bu kez ise 54 ülkeden 3 bin sporcunun katılacağı İslami Spor Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Konyalı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Konya’da yapılması için uğraş verdiği dev organizasyonun Konya’da yapılacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Konya’ya yaptığı ziyarette açıkladı.

Erdoğan Konyalılara seslendiği konuşmasında; “2021 İslami Dayanışma Oyunları’nın 5’ncisinin ev sahibi olarak Konya’yı belirledik. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın bu büyük organizasyonunun sonuncusu 2017 yılında Bakü’de yapılmıştı. Ülkemiz adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay inşallah Kasım ayında ev sahibi şehir sözleşmesini imzalayacaktır. Tüm bu müjdelerin Konyamıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konya tarihinin en büyük spor organizasyonu olacak oyunlara 54 ülkeden yaklaşık 3 bin sporcu katılacak. 21 spor dalında yapılacak dev organizasyonun Konya’ya verilmesi için yoğun kulis çalışmaları yapıldı. İlk olarak 2005 yılında Suudi Arabistan’da düzenlenen oyunların, 2009’da İran’da yapılması gereken organizasyonu iptal edilmişti. 2013’te Endonezya’da düzenlenen organizasyona 2017 yılında ise Azerbaycan ev sahipliği yaptı. Türkiye, Bakü’de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları’na 21 branşta yaklaşık 350 sporcuyla katılmıştı. Daha önce İstanbul’da yapılacağı duyurulan ancak daha sonra Konya’nın yapması düşünülen dev organizasyonun şehrimize verilmesiyle Konya’ya kısa süre içerisinde birçok yeni tesis yapılacak. Son dönemde birçok tesise kavuşan Konya, uluslararası organizasyonlardaki başarısı ve A Milli takıma yaptığı muhteşem ev sahipliğiyle adını duyurmuştu. Konya, İslami Dayanışma Oyunları’na da ev sahipliği yapacak olmasıyla sporda marka şehir olma rolünü zirveye taşıyacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI