Advert

BELEDİYE MECLİSİNDE TAŞLAR YERİNDE OYNADI !

Bağımsız Emir Musa Beydilli’nin mazbatasının iptali ile Ak Parti yeniden 17 sandalyeye ulaştı

BELEDİYE MECLİSİNDE TAŞLAR YERİNDE OYNADI !
BELEDİYE MECLİSİNDE TAŞLAR YERİNDE OYNADI ! Admin
Bu içerik 990 kez okundu.
Advert

Karaman Belediyesi Meclisinde yeni bir tablo ortaya çıktı. Meclise Ak Parti’den seçilen ,daha sonra istifa ederek bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam eden Emir Musa Beydilli’nin mazbatasının iptal edilmesinin ardından, Ak Parti listelerinde yedekte olan İsmail Gökyel’in belediye meclis üyesi olduğunun açıklanması ile, Mecliste Ak Parti l7 meclis üyesine ulaştı.

31 Mart mahalli seçimleri sonuçları ile Ak Parti Belediye meclisine 17, MHP 11 ve CHP ise 3 üye ile temsil edilme hakkını elde etmişti. Seçim sonuçlarına göre Belediye Meclisi şu isimlerden oluşmuştu:

AK PARTİ:

Nazif Nadir Nas, H.İbrahim Demirci, H.Abdülkadir Akdoğan,Ramazan Ünüvar, Fatih Selek, Tamer Yıldızbaş,Zahide Hıdır, Mevlüt Soyuer, Hüseyin Alanlı, Cüneyt Güneş, Ümit Göçer, Ali Yurtbaş,Erdal Yılmaz,Yusuf Bilgin, İbrahim Ayhan Şancı,Mükremin Kara veEmir Musa Beydilli.

Emir Musa Beydilli, Ak Parti il başkanlınca disipline sevk edilmiş ve Ak Parti’den ihraç edilme kararının ardından, Emir Musa Beydilli Mecliste bağımsız üye olarak görev yapmaya devam etmişti.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Mustafa Karaardıç,Kazım Gücüyener,Mahmut Güventürk,Fatih Gülcan,İlknur Harani,Bekir Küçüktürk,Ekrem Tokay,Ercan Çalışkan,Neslihan Akkaya,Kemal Karabüber ve Mustafa Aşkan

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Paşa Evcen,Onur Irgat ve Mustafa Bülent Demir.

EMİR MUSA BEYDİLLİ BAĞIMSIZ OLDU

Ak Parti’den seçilerek Belediye Meclisine giren Emir Musa Beydilli, Ak Parti il teşkilatı ile yaşadığı sorunlar sonunda ,partisince disipline sevk edilerek partiden ihraç kararı çıktı.Bunun üzerine Beydilli bağımsız olarak belediye meclisinde yer aldı.Belediye Meclisinde yapılan kritik oylamalarda Emir Musa Beydilli’nin ,Ak Parti grubu ile birlikte hareket etmeyip, MHP’nin yanında yer alması ile , Ak Parti Belediye Meclisinde hüsran yaşadı ve kritik görevlerde Ak Partili üyeler kendisine yer bulamadı.

AK PARTİ YENİDEN 17 SAYISINA ULAŞTI

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan’ın açıklamaları ile YSK’ya yaptıkları müracaatın kabul edilmesi ile Emir Musa Beydilli’nin mazbatasının iptal edildiğini açıkladı.

Buna göre 1.sıra yedekte olan Ak Parti’den İsmail Gökyel, Karaman Belediyesi Meclis üyeliği hakkını elde etti.Böylece Ak Parti Mecliste yeniden  17 üye sayısına ulaştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI