Advert

AYRANCI’DA ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULLARI

AYRANCI’DA ÜCRETSİZ YAZ  SPOR OKULLARI
AYRANCI’DA ÜCRETSİZ YAZ  SPOR OKULLARI Admin
Bu içerik 228 kez okundu.
Advert

Ayrancı Belediyesi tarafından Ayrancı’da gerçekleştirilen yaz spor okullarına kayıtlar başladı.

Yapılan açıklamada; Judo, Basketbol, Badminton, Atletizm ve Voleybol branşlarındaki yaz okullarına katılacak öğrencilerin Ayrancı Belediyesi’ne başvurmaları istendi. Ücretsiz olan okullara kayıt için 2 adet fotoğraf, sağlık raporu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Yaz spor okullarında konak li hocalar eşliğinde eğitim verileceğini söyleyen belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’Çocuklarımızın gelişimi açısında bu yaz okullarını önemli görüyorum’’ .

Gençlere tatili fırsata çevirin çağrısı yapan Büyükkarcı; ‘’Eğitim ve öğretime uzun bir aranın verildiği yaz tatili, gençlerimizin farklı konularda kendilerini geliştirmeleri için önemli bir fırsat. Bu okullar bir öğrencinin gerek fiziksel, gerekse ruhsal açıdan gelişimi için oldukça mühim. İlçemizdeki öğrencilerin spora yönelmesi, başarılı olması en önemli temennimiz ancak, bu okulların öğrenci açısından farklı bir katkısı daha var. Şöyle ki, gelişim çağındaki bir birey elinin, ayağının veya beyninin neye daha fazla yatkın olduğunu bu yaz spor okullarında keşfeder. Bir anlamda kendisinde var olan ışık bu okullardaki antrenmanlarla ortaya çıkar.

Alanında uzman hocalarımızın bilgi ve birikimleri ile yalnız bırakmayacağı öğrencilerimiz, eğitimleri süresince aldıkları disiplini yaz okullarına gelerek tatilde de koruyacak, sağlıklı ve zinde bir tatil geçirmiş olacaklar. Öte yandan ilerleyen gaziemir de değişik branşlarda oluşturmayı düşündüğümüz kulüpleşme fikrimiz bu öğrenciler arasından seçeceğimiz gençlerle hayat bulacak. Atatürk’ün ‘’Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir’’ sözünden hareketle belediye olarak bu yaz tatili boyunca en önemli desteği sportif faaliyetlere ayırdık. Gençlerimizin bir an evvel kayıtlarını yaptırmalarını ve bu gaziemir dolu dolu geçirmelerini temenni ediyorum.’’ diye söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”