Advert

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI Admin
Bu içerik 428 kez okundu.
Advert

Vali Fahri Meral, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne katılarak çocukların heyecanına ortak .

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını yeniden gün yüzüne çıkarmak amacıyla düzenlenen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” ilkokul iyesinde öğrencilerin birbirleriyle kıyasıya yarışmalarına sahne .

Okullar arası yapılan çocuk oyunları şenliğine il merkezindeki 24 okuldan toplam olarak 6 bin öğrenci oyunlara katılırken bugün yapılan finallere ise 19 okuldan 400 öğrenci katılarak, ‘çemberle işbirliği, elden ele ve halat çekme’ yarışmalarında okullarını temsil ettiler.

Vali Fahri Meral ve protokol üyeleri tarafından ilgiyle takip edilen oyunların sonunda eksel çocuk oyunlarında dereceye giren okullara ödül töreni düzenlendi.

 “Çemberle İşbirliği” yarışmasında birinci Gazi İlkokulu öğrencilerini ve “Elden Ele” yarışmasında birinci İsmet İnönü İlkokulu öğrencilerini tebrik eden Vali Meral, kupalarını vererek heyecan ve inçlerine ortak .  

16 Mayıs 2019 Perşembe günü Kâzımkarabekir Spor Salonunda düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğine; Vali Fahri Meral, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Kenan Ateş, TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk ve öğrenciler katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI