Advert

“SÜT ÜRETİCİSİNİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI “

“SÜT ÜRETİCİSİNİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI “
“SÜT ÜRETİCİSİNİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI “ Admin
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı  Ali Dorla, yem fiyatlarındaki sürekli artışın ve süt fiyatlarının çok düşük olması iyle, süt üreticisinin dayanacak gücünün kalmadığını ve bunun mutlaka çaresinin bulunması gerektiğini söyledi.

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dorla bir yılı aşkı maliyetlerin altında üretim yapan çiftçinin artık dayanacak gücünün kalmadığına dikkat çekerek:

“Süt fiyatlarının maliyetleri karşılamadığı bir gaziemir yaşıyoruz.Yeme artışlar bir türlü engellenemiyor.,Son bir ayda  yemim çuvalına 15 lira gibi çok büyük bir artış gelirken,süt fiyatları yerinde sayıyor.Süt fiyatları çiftçinin kaybını telafi edecek miktarda değil.”

Üreticinin yıl içinde en çok yakındığı konunun yem fiyatlarındaki artış olduğunu dile getiren Ali Dorla, "Üretici döviz artışı iyle yükselen yem fiyatlarından dolayı çok mağdur oldu. Birçok üretici hayvanını kesti. Bu durum ülkemiz için çok ciddi bir konu. Üretici, yem fiyatlarının düşmesini istiyor. Süt prim desteği üretici için olumlu ama artan prim desteğinin yanında yem fiyatları da  sürekli artış gösteriyor.Üretici yem fiyatlarının düşmesini bekliyor" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”