Advert

“GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919” YARIŞMASI SONUÇLANDI”

“GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919” YARIŞMASI SONUÇLANDI”
“GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919” YARIŞMASI SONUÇLANDI” Admin
Bu içerik 321 kez okundu.
Advert

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca milli mücadelemizin 100. Yılı kapsamında düzenlediği “Gençlerden Ecdada Mektup 1919” yarışmasının Türkiye derecesi sonuçları açıklandı.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği yarışmaya, 190 bin mektup geldi. Milli mücadele gaziemir ve bu sürece katkı sağlayan kişilerin konu alındığı yarışmada, değerlendirme alanında uzman akademisyenler tarafından yapıldı.

Değerlendirme sonucunda, 13-17 yaş kategorisinde Çanakkale’den İclal Yılmaz birinci, Kocaeli’den Zülal Çavdar ikinci, Ordu’dan Süheyla Elma üçüncü . 18-21 yaş kategorisinde İzmir’den Hande Çatalkaya birinci, Kırşehir’den Şahinde Eser ikinci, Kırşehir’de Muhammet Alpaslan Türkel de üçüncülüğü elde etti. 22-29 yaş kategorisinde ise Konya’dan Hanife Rana Tekin birinci, Van’dan Hüseyin Hakan ikinci, Tekirdağ’dan Elif Yılmaz üçüncü .

Yarışmada, 18-21 ve 22-29 yaş kategori birincileri yurtdışı kültür gezisiyle ödüllendirilirken, 13-17 birincisine ultrabook, tüm kategorilerde ikinci lara dizüstü bilgisayar, üçüncü lara da akıllı telefon hediye edilecek. Yarışmada dereceye giren gençler ödüllerini 15 Mayıs’ta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan alacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi