Advert
Advert

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİ GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAK”

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİ GÜÇLÜ  YARINLARA TAŞIYACAK”
“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİ GÜÇLÜ  YARINLARA TAŞIYACAK” Admin
Bu içerik 191 kez okundu.
Advert

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’nın Türkiye finalini izledi.

Bakanlık merkez binada düzenlenen organizasyonda gençlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bu değerli yarışmalara katılan, emek veren tüm değerli gençlerimizi tebrik ediyorum.  İnşallah bundan sonraki süreçlerde de sizlerle bilgiyle, kültürle, sanatla ve pek çok alanda yine yarışmalarla değişik organizasyonlarla bir arada olacağız” diye konuştu.

Gençlerin yarınlara daha güçlü ve donanımlı hazırlanmaları adına birçok farklı alanda çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu,”Sizler ülkemizi çok güçlü bir şekilde yarınlara taşıyacaksınız. Bunun inancı içerisindeyiz. Bakanlığımız sizlerin yuvasıdır. 81 ildeki tüm tesislerimiz, gençlik merkezlerimiz, gençlik kamplarımız yine sizin mekanınız.. Buralara gelmeyi ve faaliyetlere katılmayı lütfen ihmal etmeyin” açıklamasında bulundu.

“İyilik çıtamızı ve yardımseverlik anlayışımızı hep birlikte üst noktalara taşıyacağız”

2019 yılının gönüllülük yılı olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz Türk milleti olarak iyilik yapmanın, yardımlaşmanın güzel amel olduğuna inanan insanlarız. O yüzden 2019 gönüllülük yılı kapsamında ‘www.gencgonulluler.gov.tr’ adresinden lütfen bu gönüllü ordusuna siz de katılın. İnşallah iyilik çıtamızı yardımseverlik anlayışımızı kurumsal bir şekilde daha üst noktalara hep birlikte taşıyacağız.”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren gençlere ödüllerini verdi.

Yarışmada birinciliği elde eden gençler yurt dışı gezisi ile ödüllendirildi

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında düzenlenen ‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’, bu yıl ‘Kim Bilir?’ sloganıyla gerçekleştirildi.

Yaklaşık 6 bin gencin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmaların bölge finalleri,  19 Mart-25 Nisan tarihleri arasında 7 bölgede; Ankara, Denizli, Bursa, Samsun, Van, Diyarbakır ve Mersin illerinde gerçekleştirildi.

Bölge finallerinde birinci gençler, Türkiye finali için bugün bakanlık merkez binada bir araya gelirken yarışma sonunda ilk sırada yer alan isimler, yurt dışı gezisi ile ödüllendirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF