Advert

TOBB'DAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE "TIP FAKÜLTESİ" DERSLERİ

TOBB'DAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE
TOBB'DAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE Admin
Bu içerik 390 kez okundu.
Advert

ANKARA (AA) - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde, lise öğrencileri için gerçeklik ortamında anatomi eğitimleri başlatıldı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Tunalı, yaptığı açıklamada, üniversitede tıp fakültesini seçmek isteyen öğrencilere yönelik bir eğitim programı düzenlediklerini ifade etti. 

Eğitimlerde, Türkiye'nin ilk zSpace gerçeklik anatomi laboratuvarı ile Tüm Vücut Plastinasyon Laboratuvarlarının kapılarını lise öğrencilerine açtıklarını bildiren Tunalı, "Burada öğrenciler, tıp fakültelerine daha girmeden üniversite ortamında plastinasyon tekniklerini ve anatomiyi öğreniyorlar." . 

Plastinasyon tekniğinin, anatomik örnekler ve biyolojik doku örneklerini korumak için geliştirildiğini kaydeden Tunalı, bu tekniği de içine alan tıp eğitimlerine bu yıl Bilfen Çayyolu Lisesi öğrencilerinin katıldığını aktardı.

Tunalı, öğrencilerin "Temel silikon plastinasyonu eğitimi ve anatomi dersi projesine" büyük ilgi gösterdiğini vurguladı.

Tunalı, "Öğrenciler, Türkiye'nin ilk zSpace gerçeklik anatomi laboratuvarında en yaygın uygulanan silikon plastinasyonunu, okulun biyoloji öğretmenleri eşliğinde hayvan kalbi üzerinde gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda plastinat haline gelmiş hayvan kalplerini sergileyecekler." bilgisini paylaştı.

Selçuk Tunalı, mayıs ayının ikinci haftasında tamamlanacak eğitimin ardından yetkinliklerini gösteren Türkçe-İngilizce sertifikalarını alacaklarını sözlerine ekledi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi