Advert

HASTANE ÖNCESİ OLAYLARDA HAVAYOLU YÖNETİMİ

HASTANE ÖNCESİ OLAYLARDA HAVAYOLU YÖNETİMİ
HASTANE ÖNCESİ OLAYLARDA HAVAYOLU YÖNETİMİ Admin
Bu içerik 747 kez okundu.
Advert

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Hastane Öncesi Olaylarda Havayolu Yönetimi’ konulu konferans düzenlendi.

Çok sayıda öğrencinin ilgiyle takip ettiği programa İLKAYDER Başkan Yardımcısı ve Dernek Eğitmeni Paramedik Serkan Uysal konuşmacı olarak katıldı.

Hava yolu kontrolü, havayolu kontrolündeki amaç ve yöntemler hakkında öğrencilere bilgiler aktaran Uysal, “Havayolu açıklığının sağlanması ve korunması bir hastanın bakımında en öncelikli acil  durumdur. Hastanın hızlı değerlendirilmesi ile birlikte havayolunun kontrolü ve yeterli ventilasyonun sağlanması beyin ve diğer vital organların sekonder hasarlarını önleyebilir. Havayolu kontrolünde amaç; hava yolu açıklığını sağlamak ve sürdürmek, hastayı aspirasyondan korumak, hastaya oksijenizasyon ve ventilasyon sağlamaktır.” .

Konferansın devamında Serkan Uysal öğrencilere havayolu kontrolünde kullanılan temel yöntemler çerçevesindeki pozisyonlar ve yardımcı araçlar hakkında teorik ve pratik bilgiler aktardı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi