Advert
Advert

KOSGEB’TEN KOBİLERE DESTEK

KOSGEB’TEN KOBİLERE DESTEK
KOSGEB’TEN KOBİLERE DESTEK Admin
Bu içerik 363 kez okundu.
Advert

Büyümek için işbirliği yapan KOBİ’ler destekleniyor. KOSGEB, işbirliği projelerine geri ödemeli ve geri ödemesiz 10 milyon liraya varan destek sağlıyor....

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), KOBİ’lerin en büyük destekçisi. İdare; KOBİ’lere proje ve bayraklı destekleri sağlıyor. KOBİ’lerin işbirliklerini de destekliyor. Tek başına büyümekte zorlanan, işbirliğine ihtiyaç duyan KOBİ’lerin yardımına İşbirliği Destek Programı ile koşuyor. Geri ödemeli ve geri ödemesiz 10 milyon liraya varan desteğin yolunu açan program ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin birbirleriyle veya büyük işletmelerle ortak çalışma kültürünün geliştirilmesi, karşılıklı fayda ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki işbirlikleri tesis etmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor. 2 farklı işbirliği modeline destek sağlanıyor..

2 MODEL UYGULANIYOR

Projenin kabul edilmesinden sonra proje ortakları tarafından işletici kuruluşun kurulduğu, işbirliğinin ve projeye ilişkin tüm süreçlerin işletici kuruluş tarafından yürütüldüğü ortaklık modeli İşletici Kuruluş Modeli’nde 5 milyon liraya varan destek sağlanıyor. Proje ortaklarından her birinin, proje başvuru formunun iş- planında belirtilen faaliyetlerin bir bölümünü yerine getirdikleri ortaklık modeli Proje Ortaklığı Modeli’nde ise 10 milyon liraya varan destek imkanı bulunuyor..

DESTEKLENECEK PROJE KONULARI

İşletmelerin birbirleriyle ve/veya büyük işletmelerle; karşılıklı fayda sağlanan, maliyet düşürücü ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki işbirliği projeleri destekleniyor. Bunlar şöyle:

● Kapasite, verimlilik, ürün çeşitliliği ve kalitelerini artırmaları amacıyla ortak imalat işbirlikleri.

● Müşteri istekleri ve pazarın talebinin karşılanması amacıyla ortak tasarım, ürün ve hizmet işbirlikleri.

● Ürün ve hizmet kalitelerini geliştirmeleri amacıyla ortak laboratuvar işbirlikleri.

● Pazar paylarını artırmaları ve marka imajı oluşturmaları amacıyla ortak pazarlama işbirlikleri.

● Beceri ve kabiliyetlerini geliştirmeleri ve değer zincirlerine katılmaları amacıyla yapılan işbirlikleri….

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF