Advert

Ayrancı hep beraber, yine beraber

Ayrancı hep beraber, yine beraber
Ayrancı hep beraber, yine beraber Admin
Bu içerik 572 kez okundu.
Advert

31 Mart Mahalli ler seçimi sonrası belediye başkan ve meclis üyelerinin mazbatalarını aldığı Ayrancı’da, verilen birlik ve beraberlik yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ayrancı merkezindeki Hakim Ali İmran Altun Parkı’nda gerçekleşen yemek programına, ilçe belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, MHP il başkanı Oktay Yılmaz, merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, belediye meclisi üyeleri ve Ayrancılılar katıldı. Programa leri girişte karşılayan başkan Büyükkarcı, tek tek tokalaşarak sohbet etti. Küskünlüğün, kırgınlığın Ayrancı’nın fıtratına ters ğunu söyleyen Büyükkarcı, ‘’Medya aracılığıyla birçok bölgede seçimlerin sonuçlanmasının ardından tartışmaların yaşandığını, küskünlüklerin çoğaldığını üzüntü içerisinde öğreniyoruz. Çok şükür bu konuda Ayrancı ilçemiz, hemşerilerimiz yüz akımızdır. Her hangi bir üzücü olayla karşılaşmadığımız ilçemizde, seçimin hemen akabinde böyle bir program düzenleyerek, birlik ve beraberlik ruhunu zinde tutmak istedik’’ .

Bir demokrasi şölenini daha geride bıraktıklarını belirten Başkan Büyükkarcı konuşmasında; ‘’Seçimin ayrı bir atmosferi, ayrı bir ruh hali ğu hepimizin malumudur ancak, özellikle mahalli ler seçimlerinin ayrı bir önemi vardır. Düşünün ki bir mahallede; muhtar adayı, aza, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi, belediye başkanı için seçim çalışması yapılıyor, oy isteniyor. Bu çok yönlü demokrasi rekabeti yanlış anlaşılmaları ve kırgınlıkları da beraberinde getirebiliyor.

 Biz ilçe halkı olarak farklılıklarımızın, ilçemizi gökkuşağına benzeten renklerimiz ğunu biliyor, bununla da övünüyoruz. Seçimi kırgınlık, küskünlük bahanesi yapmayan ender bölgelerden biri de Ayrancı’dır. Bugün burada bir araya hemşerimizin sayısı bir adayın aldığı oyun çok üstün r. Bu durum Ayrancılı’nın derin hoşgörüsünün, gönül zenginliğinin nişanesidir. 31 Mart Mahalli ler seçimleri bitmiştir ancak, Ayrancı’nın kardeşliği, birliği ve beraberliği asla bitmeyecektir’’ diye . Konuşmanın ardından yemek ikramı yapılırken, ilçedeki birlik ve beraberliğin daim olması için topluca dua edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKTÖR AKGÜL, UNİKOP 2020 DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDI
REKTÖR AKGÜL, UNİKOP 2020 DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDI
UFUKSUZ KASABA POLİTİKACILARI !
UFUKSUZ KASABA POLİTİKACILARI !