Advert
Advert

TİCARET BORSASI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ ANLATTI

TİCARET BORSASI  İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ ANLATTI
TİCARET BORSASI  İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ ANLATTI
Bu içerik 286 kez okundu.
Advert

KMÜ Öğretim Üyesi Akademik Danışman Doç.Dr.Nezahat Ekici tarafından Ticaret Borsası Salonunda borsa üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ticaret Borsası Meclis üyelerinde yer aldığı toplantıda “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında 2.5 milyon kişiye iş imkanı sunulmasının hedeflendiğini belirten Ekici program kapsamında ilave istihdam yapan işverene farklı başlıklar adı altında çok sayıda destek verildiğinin altını çizdi.

Program kapsamında Üç Aylık Sigorta Desteği, İlave İstihdam Desteği, Asgari Ücret Desteği, Kadın Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Desteği, 5 Puanlık İndirim Desteği ve Kısa Çalışma Uygulaması desteği verildiğini kaydetti. Toplantıda borsa üyelerinin soruları da cevaplandırıldı.

Verilen bilgilendirme toplantısı ile ilgili açıklama yapan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş; üyelerimize “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında yararlanabilecekleri destek ve teşvikler hakkında gerek İŞKUR, gerek SGK ile ilişkilerinde köprü vazifesi kurduklarını, sağlanan tüm destek ve teşviklerden maksimum seviyede üyelerin yararlanabilmesi için bugünde akademik danışmanımız tarafından istihdam seferberliği hakkında bilgilendirmenin yapıldığını söyleyerek, katılımcı üyelerimize teşekkür ediyorum .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF