Advert
Advert

TİCARET BORSASI’NDA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” TOPLANTISI

TİCARET BORSASI’NDA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” TOPLANTISI
TİCARET BORSASI’NDA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” TOPLANTISI
Bu içerik 732 kez okundu.
Advert

Karaman Ticaret Borsası’nda İstihdam Seferberliği ile ilgili toplantı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019” programı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor ve bu kapsamda Karaman Valiliği, Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, Karaman Ticaret Borsası’nda bir araya geldi.

Burada konuşan Ticaret Borsası başkanı Ekrem Çavaş;

“Açıklanan yeni paketle devletimiz maaş, vergi ve SGK prim desteğiyle bizlere güçlü bir yol açıyor. Şimdi işletmelerimize düşen görev bu teşviklerden yararlanmak.

Bu destekler, işletmelerimiz için bir fırsattır. Bu fırsatı hep birlikte çok iyi kullanmalıyız. Yeni paket, istihdamda rekor getirecektir. İstihdam, üretime artış ve kalite olarak yansıyacaktır. Ekonomik kıskaç, istihdamla kırılacaktır. Herkese iş, herkese aş ile zorlukları aşacağımızdan eminiz. Bu bağlamda da Karaman’daki sivil toplum kuruluşları olarak elimizi taşın altına koyuyoruz.”

Borsa başkanı Ekrem Çavaş, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Toplantı sonunda Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a Ticaret Borsası’nda veda yemeği verildi.

Toplantıya Vali Fahri Meral, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Serdar Fındık, İŞKUR İl Müdürü Kenan Ateş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Servet Türegün, Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, Karaman Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Uysal, Yönetim Kurulu Başkanı M. Gökhan Alkan, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF