Advert
Advert

OKULLARIN TEMİZLİK VE BAKIMI İÇİN KOLLAR SIVANDI

OKULLARIN TEMİZLİK VE BAKIMI İÇİN KOLLAR SIVANDI
OKULLARIN TEMİZLİK VE BAKIMI İÇİN KOLLAR SIVANDI
Bu içerik 376 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı arasındaki protokol kapsamında, Karaman’da 14 okulda denetimli serbestlik yükümlüleri okullarda boya, badana, temizlik ve ağaçlandırma gibi çalışmalarda bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının işbirliği ile 2018-2019 eğitim öğretim gaziemir nin yarıyıl tatili 18 Ocak-4 Şubat 2019 tarihleri arasında denetimli serbestlik kapsamında kamu hizmeti cezaları bulunan hükümlüler her ilde belirlenen okullarda boya, tadilat ve temizlik yapacaklar. 

Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda, Karaman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Tezcan, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Karaman Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Korkmaz Peker’in katılımıyla başlatılan proje kapsamında, okullarda çalışan yükümlüler 18 Ocak ve 4 Şubat tarihleri arasında okulların ihtiyaçlarını giderecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının işbirliği kapsamında açıklamalarda bulunan Karaman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Tezcan programın tüm Türkiye’de eş lı olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

Osman Tezcan, “Protokol kapsamında Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül ile Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un katıldığı program Ankara Yenimahalle’de bulunan Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde bugün 10.30’da yapıldı. Ankara’daki program açılışı ile birlikte eş lı olarak tüm illerde belirlenen okullarda da aynı program uygulanacaktır. Karaman’da bu programın uygulanması için belirlenmiş Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla bugün ve yarıyıl tatili süresince belirlenen diğer okulların boya, tadilat ve temizlik işleri Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde haklarında ceza ve tedbir uygulanan hükümlüler tarafından gerçekleştirilecektir. Projeyle Adalet Bakanlığı olarak Karaman’daki eğitime bir katkımız olacak. Bu çalışmamız ülkemize, milletimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” .

Karaman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Tezcan’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, protokolle birlikte okulların ihtiyacı boya, badana, temizlik ve sıhhi tesisat konularında yükümlülerin yardımcı olacağını dile getirdi.  Kuntoğlu, “Okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda arkadaşlarımız takviye bir kuvvet oldu. Ben desteklerinden dolayı başta Adalet Bakanlığımız olmak üzere Karaman Cumhuriyet Başsavcılığına ve Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci gaziemir e okullarımız temiz bir şekilde hazır hale getirilecektir” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF