Advert

Advert
Advert

Advert

MESLEKİ GELİŞİME KATKI SAĞLAYACAK SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

MESLEKİ GELİŞİME KATKI SAĞLAYACAK SEMİNERLER DEVAM EDİYOR
MESLEKİ GELİŞİME KATKI SAĞLAYACAK SEMİNERLER DEVAM EDİYOR admin
Bu içerik 245 kez okundu.
Advert

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla KMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Çevik ilimizdeki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine seminer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yetenekleri” çerçevesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) çerçevesinde ilki kasım ayında gerçekleştirilen seminerlerin ikincisi Şehit Durmuş Ali Uzun İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlendi.

Açılış konuşmasını yapan Şehit Durmuş Ali Uzun İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kemal Gufrani Çelebi’nin ardından KMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Çevik, ilimizdeki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine din kültürü ve ahlak bilgisi ile temel dini bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması, kullanılması ve kavram haritaları konularında seminer verdi.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, mesleki gelişime yönelik seminer ve eğitimlerin önemine değinerek sürekli yenilenmenin öğretmenler için gerekliliğini ifade etti.

Program, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Koca tarafından Öğretim Üyesi Mustafa Çevik’e teşekkür plaketi verilmesiyle son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ