Advert

Advert
Advert

Advert

“SULARIMIZI DOĞRU KULLANALIM”

“SULARIMIZI DOĞRU KULLANALIM”
“SULARIMIZI DOĞRU KULLANALIM” admin
Bu içerik 207 kez okundu.
Advert

Vali Fahri Meral, ilimiz merkez ve kasaba mahalleleri ile merkeze bağlı köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

27 Kasım 2018 Salı günü saat 11.00’de Polis evinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutan Vekili Kıvanç Savin, il genel meclis üyeleri, daire müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Vali Fahri Meral, köy ve mahalle muhtarlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileklerinde bulunarak, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Vali Meral, toplantının gündem maddelerinde yer alan sıfır atık projesi, çevre temizliği, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele,  kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanımı, kamu mallarına sahip çıkılması ve imar barışına destek vererek kaçak yapılanma ve meralara sahip çıkılması açısından önemli olduğunu belirterek, Konya ve Karaman havzası için su kullanımının önemli olduğunu, içme ve sulama sularının israf edilmeden doğru kullanılması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, ağaçlandırma çalışmalarına da değinen Vali Meral, köylerdeki mezarlıkların bakımlarının düzenli olarak yapılmasını, köy konakları, okullar ve diğer kamu binalarında eskimiş, solmuş veya kullanılmayacak derecede yıpranmış olan bayrakların yenilenmesini istedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının faaliyetleri kapsamında ulaşılamayan yardıma muhtaç hiçbir vatandaşımızın kalmamasını söyleyen Vali Meral, muhtarların mahalle ve köylerinde yapılan düğün, nişan gibi toplu merasimlerde Valiliğin 2018/09 sayılı genelgesine göre silah atılmaması ile ilgili ikazlarda bulunarak, herkesin sorumlu ve bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi.

Daha sonra toplantıda söz almak isteyen muhtarlara tek tek söz verildi. Muhtarların eğitim, sağlık, ulaşım, güvenlik ve sosyal alanlarla ilgili sorun ve talepleri dinlenerek, ilgili kurum müdürleri tarafından açıklama yapılarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen muhtarlar toplantısı dilek ve temennilerin ardından verilen öğle yemeğiyle sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ