Advert

Advert
Advert

Advert

KTSO'DA ETİKET KANUN DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI

KTSO'DA ETİKET KANUN DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI
KTSO'DA ETİKET KANUN DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI admin
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Karaman Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen bir toplantı ile gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerine  “Fiyat Etiketi Yönetmeliği ve Tüketici Hakem Heyeti Hakkında Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Odamız Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ticaret İl Müdür Vekili Ayşe Türkdoğan ve Tüketici Dernek Başkanı Ali Akar da katıldı.

Ticaret İl Müdürlüğü Uzmanları tarafından, “Fiyat etiketi yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ve yerli üretim logosunun kullanımına ilişkin yayınlanan tebliğ ile ilgili bilgilendirme amacıyla bu toplantı düzenlenmiştir.  

Toplantıda Fiyat Etiketi Yönetmeliği Tebliğinde yapılan değişikliklerle ile ilgili katılımcılara bilgi veren Uzmanlar, tebliğin amacı, etiket bulundurma zorunluluğu, etikette bulunması gereken bilgiler, etiketin şekli ve yaptırımlar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Ürünlerin birim fiyatı ve satış fiyatlarının etiket üzerinde mutlaka belirtilmesi gerektiğine vurgu yapılarak, Türkiye’de üretilen ürünlerin etiketlerinde de mutlaka Yerli Ürün logosu bulunması gerektiğini belirtildi. Etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunan ürünlerde geçerli fiyatın tüketicinin lehine olan fiyat olacağı ifade edildi.

Toplantı, yapılan sunum ile devam etti. Sunum bitiminde soru-cevap bölümüne geçilerek toplantı sona erdi.

Aşağıda sunulan etiket ve logolardan faydalanabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ