Advert

Advert
Advert

Advert

YEMEN BÜYÜKELÇİSİ BOZGÖZ, VALİ MERAL’İ ZİYARET ETTİ

YEMEN BÜYÜKELÇİSİ BOZGÖZ, VALİ MERAL’İ ZİYARET ETTİ
YEMEN BÜYÜKELÇİSİ BOZGÖZ, VALİ MERAL’İ ZİYARET ETTİ admin
Bu içerik 462 kez okundu.
Advert

Vali Fahri Meral, Türk - Yemen İş Forumu, Yemen - Türk İkili İş görüşmeleri programına katılmak üzere ilimizde bulunan ve Yemen Büyükelçiliğine atanan Prof. Dr. Faruk Bozgöz’ü Makamında kabul etti.

14 Kasım 2018 Çarşamba günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Vali Meral, ziyaretleri nedeniyle Büyükelçi Bozgöz’e teşekkür ederken Yemen’e yeni büyükelçi olarak atanmasından dolayı da hayırlı olsun temennisinde bulundu. Vali Meral,  Yemen’in Türkiye ve Türk halkı nezdinde önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek gerçekleştirilen Yemen - Karaman ikili iş görüşmeleriyle birlikte sahip olunan ortak kültürün ekonomik yönden de daha güçlü bir konuma getirileceğine olan inancını belirtti.

Ziyaret öncesinde Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Prof. Dr. Faruk Bozgöz ise gerçekleşen kabulden dolayı Vali Meral’e teşekkür ederek, sanayi ve Türk Dilinin Başkenti kadim şehir Karaman’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.  Büyükelçi Bozgöz, Yemen’e atanmasından sonra ilk programı Karaman’da yapıyor olmanın kendisini onurlandırdığını belirtti.

 Yemen Büyükelçisi Prof. Dr. Faruk Bozgöz’ün Vali Meral’i ziyaretinde, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Yemen’in Aden Şehri Ticaret Odası Başkanı Şeyh Muhammed El Munassab, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Mustafa Rumeli, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Savaş Ülger ile Yemenli sanayici ve işadamları bulundular.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ