Advert

Advert
Advert

Advert

“NİYETİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL”

“NİYETİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL”
“NİYETİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL” admin
Bu içerik 430 kez okundu.
Advert

Sarıveliler belediye Başkanı Hayri Samur ,9 yılda ilçede büyük hizmetler yaptıklarını ve yeniden seçilmesi halinde hedeflerinin daha büyük olduğunu söyledi.

Karaman polis evinde düzenlenen toplantıda konuşan Samur Sarıveliler gibi yaşam şartlarının çok zor olduğu bir ilçede hizmet yapmanın çok zor olduğunu söyledi.

Belediyenin iller bankasından gelen ödenekten başka bir gelirinin olmadığını ifade eden Samur, " Gelirimiz yok diye her işi askıya almıyoruz. Yeni gelir kapıları açmak için çaba gösteriyoruz. İlçemiz Karaman'ın ikinci büyük ilçesi. Allah'ın izniyle tüm sorunların üstesinden geliyoruz." dedi.

Kendisinin 9 yıldır belediyle başkanı olduğunun altını çizen samur, şunları kaydetti:

" Göreve geldiğimizde çalışma şartları çok kötüydü. İlk önce ilçemize yakışır bir belediye hizmet binası yaptık. Bizin ilçemizde 5 metre yol yaparsan hemen 5 metrede istinat duvarı yapmak zorundasın. yollarımızı yaptık. makine parkımızı güçlendirdik. İlçede yaşam standartları yükseldi. Göreve geldiğimizde ilçede bir tane kaloriferli bina vardı. bu gün bu sayı 500'ün üzerinde. Altyapı sorunlarını çözdük. İnsanlarımıza alternatif gelir kaynakları için mantarcılık ve yaz seracılığı için ön ayak olduk. İstihdam için 2 tane tekstil atölyesi kurulmasını sağladık. Bu atölyelerde 400 işçi çalışıyor. niyetimiz bağcı dövmek değil üzüm yemek. Hizmet etmek, bir eser bırakabilmek için çalışıyoruz."

2019 yerel seçimlerinde tekrar aday adayı olduğunu vurgulayan Samur, " İnşallah partim beni tekrar aday gösterirse çalışmalarımız devam edecek.  Bundan sonra artık ilçemizin tanınırlığı için uğraşacağız." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ