Advert

Advert

Advert

Advert

“KARAMAN’DA SPOR BİTMİŞ DURUMDA”

“KARAMAN’DA SPOR  BİTMİŞ DURUMDA”
“KARAMAN’DA SPOR  BİTMİŞ DURUMDA” admin
Advert

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bütçesinin Görüşmelerinde Üniversite Öğrencilerinin Yurt Sorununu ve Karaman'da Sporu anlatan CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Karaman’da futbolun bittiğini söyledi.

Bütçe görüşmelerinde  CHP grubu adına konuşan Milletvekili İsmail Atakan Ünver şu görüşlere yer verdi:

"Seçim çevrem olan Karaman’da 2250 kişilik bir stat ve kullanılan aktif bir spor salonu varken; salon ve stadyum inşaatı devam ediyor. Bu da Karamanımız açısından memnuniyet verici. Ancak eski stadyumun yerinin betonlaşmaya açılmamasını ve spor alanı olma özelliğinden çıkarılmamasını özellikle Karaman halkı adına rica ediyorum. Bunun yanında, Karaman’a bu stadyum ve spor salonları yapılacak ama ‘Karaman’da spor ne durumda’ onu da anlatmak isterim. Karaman’da futbol bitmiş durumda. Karaman’ın profesyonel liglerde oynayan futbol takımı yok. Salon sporları, basketbol ve voleybol zaten yoktu, halen yok.

Karaman’da amatör kulüplerin, takımların antrenman yapabileceği tesisler yok. Üçüncü ligin kurulması ile birlikte bu ligde yer alan Karamanspor 2004-2005 yıllarında ikinci ligde oynamıştı, daha sonra 3’üncü lige düştü. Daha sonra da borçları nedeniyle şu anda kapatılmış durumda. Yani biz genel olarak sporcu yetiştirmeyi beceremiyoruz. Spor tesisi yapmak güzel ama futbolcu yetiştirmeyi de, sporcu yetiştirmeyi de becerebilmemiz lazım. Bakanlığın bu yönde bir çabası var mıdır? Varsa, bu konu hakkında gördüğümüz örnekler olmadığını ve yapılamadığını gösteriyor. Milli atletlerimiz devşirme, milli takımımızın futbolcularının çoğu yurtdışında yetişmiş futbolcular. Dolayısıyla bu anlayışla daha nereye götüreceğiz sporumuzu?"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BEN ASLA BENCİL DÜŞÜNMEM”
“BEN ASLA BENCİL DÜŞÜNMEM”
AKINCIOĞLU AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI MI ?
AKINCIOĞLU AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI MI ?