Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“EKONOMİMİZİN CAN DAMARI ÇİFTÇİMİZDİR”

“EKONOMİMİZİN CAN DAMARI ÇİFTÇİMİZDİR”
“EKONOMİMİZİN CAN DAMARI ÇİFTÇİMİZDİR” admin
Bu içerik 278 kez okundu.
Advert

Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, üreticinin sorunlarına çözüm üretmek için İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar ile İl Genel Meclisi'nde bir araya geldi.

İkilinin istişarede bulunduğu konu başlıklarından ilki; İl Özel İdaresi ile Ziraat Odası işbirliği çerçevesinde köylerimize dağıtılan Üzüm Sıkma Makinelerinin dağıtımı sonrası, vatandaşın aldığı verim üzerine idi. Üzüm Sıkma Makinelerinin kullanılması ile işin yapılma süresinin kısalması sayesinde, elde edilen pekmezde kalite ve verimin artışına katkı sağlanmasının yanısıra makinelerin nar suyu sıkma işleminde de kullanılarak üreticimizin işini kolaylaştırdığının altı çizildi.

Gündeme gelen bir diğer konu ise içinde bulunulan dönemin Pancar Hasadı dönemi olması itibari ile üreticilerin kullandığı arazi yollarında varolan sorunlar oldu. Ürünün piyasaya arzında taşımada kullanılan arazi yollarında varolan sorunların çözümü noktasında, üreticinin mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılması gereken çalışmaların ivedilikle yapılması için mutabık kalan Muğlu ve Kapar, Karamanımızın ekonomideki candamarı olan çiftçimiz ve üreticilerimiz için her zaman işbirliğinin devam ettirileceğini vurguladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"