Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“BİZİM TEK DERDİMİZ ÜLKEMİZİ KALKINDIRMAK”

“BİZİM TEK DERDİMİZ ÜLKEMİZİ KALKINDIRMAK”
“BİZİM TEK DERDİMİZ ÜLKEMİZİ KALKINDIRMAK” admin
Bu içerik 470 kez okundu.
Advert

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Şu birkaç ay içerisinde özellikle spekülatif yolla döviz kurunda meydana gelen artışla birlikte bazı sıkıntılar yaşandı ama Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır." dedi.

Elvan, beraberinde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Mersin Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Konuşmasında, AK Parti'nin bir dava partisi olduğunu belirten Elvan, partinin davasının Türkiye davası olduğunu söyledi.

Elvan, partinin, milletin bağrından çıktığının unutulmaması gerektiğini ifade ederek, "Bizim tek bir derdimiz var o da bu ülkeyi kalkındırmak, geliştirmek. İşte son 16 yıldan beri de yaptığımız, yapmak istediğimiz buydu." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, vatandaşların da desteğiyle 16 yılda dünyanın en büyük projelerine imza attıklarını dile getiren Elvan, yatırımlara devam edeceklerini vurguladı.

Elvan, dövizde yaşanan dalgalanmaya da değinerek şöyle konuştu:

"Şu birkaç ay içerisinde özellikle spekülatif yolla döviz kurunda meydana gelen artışla birlikte bazı sıkıntılar yaşandı ama Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır. Biz bu süreçleri çok gördük, yaşadık. Önümüze ne tür engeller konulduğunu siz bizden çok daha iyi biliyorsunuz. Engellerin her birini sizlerin desteğiyle, gücüyle, iradesiyle, kudretiyle aştık. Bunu da aşıyoruz, aşmaya devam edeceğiz."

 

 

Konuşmasını, Mersin'e yapılan yatırımları anlatarak sürdüren Elvan, başta Akdeniz Sahilyolu Projesi olmak üzere 30'a yakın karayolu yatırımının devam ettiğini belirtti.

Kazanlı Turizm Bölgesi çalışmasının da kentte turizmi canlandıracağını aktaran Elvan, "Kazanlı'da 7 bin 500 yatak kapasiteli müthiş bir turizm alanını oluşturuyoruz. Bu iş, AŞ demektir." ifadesini kullandı.

Elvan, kentin, cazibe merkezi potansiyeline sahip olduğunu vurgulayarak, yerel seçimler öncesi gece gündüz çalışarak Mersin'i AK belediyecilikle "şahlandıracaklarını" sözlerine ekledi.

Elvan  Mersin'in birçok alanda büyük potansiyel barındırdığını belirterek, kente başta Kazanlı Turizm Bölgesi ve Çukurova Bölgesel Havalimanı gibi önemli yatırımlar kazandırıldığını aktardı.

Bazı yatırımlarda yaşanan yavaşlamanın giderileceğini vurgulayan Elvan, "Yüklenici firmalarımızın bazılarının finansal açıdan biraz darboğaza girmelerinden dolayı yatırımlarımızda bir miktar yavaşlamayı sizler de gözlemliyorsunuz ama süratle biz bunları telafi edeceğiz. Bu yatırımları hızlandırma noktasında gerekli adımları atıyoruz." diye konuştu.

Elvan, Mersin'e de yatırımların süreceğini işaret ederek, "Önümüzdeki süreçte inşallah Mersin sadece Türkiye'nin değil bu bölgenin, coğrafyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. En ufak bir tereddüdünüz olmasın. Tarımıyla, ticaretiyle, sanayisiyle, turizmiyle hangi alana bakarsanız bakın büyük bir potansiyelle karşı karşıyasınız. Dolayısıyla bunların harekete geçirilmesi noktasında el birliğiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

Yerel seçimlere de değinen Elvan, "Yerel seçimler son derece önemli. Mersin de artık merkezi hükümetle uyumlu bir belediye altyapısının oluşturulmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bu noktada da yapılacak çok iş olduğunu biliyoruz." dedi.

Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülke olarak biz güçlü bir ülkeyiz. Artık 2000'li yılların başlarındaki Türkiye yok. Türkiye çok daha farklı çok daha güçlü. İnşallah biz, kurda yaşanan birkaç aylık dalgalanma, faiz artışı gibi sorunların üstesinden geliyoruz. Gerekli önlemleri hükümetimiz zaten aldı. Alınması gereken önlemleri de bundan sonraki süreçte alacak. Hep şunu söylüyoruz, 'Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır' diyoruz. Gerçekten bizim ekonomik altyapımız son derece sağlam. Yeter ki biz Hükümetimize, ülkemize inanalım, güvenelim. Bunları sağladığımız müddetçe inşallah bu süreçleri de aşacağız."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”