Advert
Advert

ANJİYO’DA KARAMAN FARKI !

Karaman Devlet Hastanesinde 5000. Anjiyografi yapıldı

ANJİYO’DA KARAMAN FARKI !
ANJİYO’DA KARAMAN FARKI !
Bu içerik 666 kez okundu.
Advert

7 gün 24 saat prensibiyle çalışan Karaman Devlet Hastanesi Koroner Anjiyografi ünitesi Karaman Halkına son hız hizmet vermektedir. Temmuz 2015 tarihin de hizmete giren Anjiyografi Ünitesi bu güne tam 5000 adet anjiyografi işlemi gerçekleştirmiştir. Kardiyoloji Uzmanları Dr. Ahmet Yılmaz, Dr. Mehmet Özyaşar, Dr. Mustafa Doğduş, Dr. Mete cemek ve profesyonel ekip arkadaşları ile çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler.

Karaman Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada;

“Koroner Anjiyografi Ünitemiz 7 günü 24 saat halkımıza hizmet vermektedir. Çoğunluğunu kalp krizi vakaları gibi yüksek riskli hasta grubunun oluşturduğu yaşları 18 ila 95 arasında değişen 5000 hasta ünitemiz de anjiyografi, balon ve ilaç kaplı stent tedavileri ile sağlığına kavuşmuştur. Kliniğimizde koroner anjiyografi yapılmaya başlandıktan sonra ilimizden ve çevre ilçelerden kalp krizi vakalarına günün her saatinde, kısa sürede müdahale edilmektedir. Bu da hastalarımızın hem kalp krizinden ölüm oranlarını hem de sonrasında gelişen kalp yetmezliği oranlarını ve bunlara bağlı uzun gaziemir sorunları ciddi olarak düşürmüştür.

Karaman Devlet Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Koroner Anjiyografi ünitesinde günlük yaklaşık 10 hastaya bilekten veya kasıktan koroner anjiyografi yapılmaktadır. Bu hastalarında damar yapısına göre, tıbben gerekliliği lara aynı seansta balon ve ilaç kaplı stent işlemi yapılmaktadır. Tıbbi malzeme çeşitliliği ve stoğu açısından çevre illerdeki anjiyografi ünitelerinden oldukça ileride ünitemizde, birçok yaygın damar hastası ve çatal damar (bifurkasyon) hastası koroner bypass işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilmiştir.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF