Advert
Advert

STK’LARDAN BAŞKAN ADAYI ÇIKAR MI ?

Yerel seçimlere büyük önem veren Ak Parti kurmayları gece-gündüz aday arayışını sürdürüyor

STK’LARDAN BAŞKAN ADAYI ÇIKAR MI ?
STK’LARDAN BAŞKAN ADAYI ÇIKAR MI ?
Bu içerik 2313 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlere büyük önem veren Ak Parti’de adaylık için takvimde geri sayma devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına talimat vererek, aday belirlemede hata yapılmamasını istedi ve kapılarının adaylık için herkese açık olduğunu beyan etmesinin ardından, iş adamlarının yanısıra Sivil toplum  kuruluşlarında sivrilen, ve partiye oy kazandıracak isimlerde masaya yatırılıyor.

STK BAŞKANLARI MERCEK ALTINDA

İllerde iş adamları  konusunda araştırmalar devam ederken, bunlara ilave olarak sivil toplum kuruluşları da radara girdi.

Mart ayında yapılacak seçimlerde hata istemeyen ve  partinin kan kaybetmesine izin vermeyeceklerini hedef olarak belirleyen Ak Parti’li kurmaylar adaylık konusunda çok geniş kapsamlı çalışmalara devam ediyor.

Bu doğrultuda   ,Sivil toplum kuruluşlarının önerilerine çok önem veren Ak Parti Genel Merkezi  , bu isimlerin arasında parti kriterlerine uyan adaylar üzerinde çalışma başlattı.

Ak Parti genel merkezinden sızan bilgilere göre, bazı illerde sivil toplum kuruluş başkanlarının aday gösterilmesi için hiçbir engelin olmadığı belirtildi.

KARAMAN’DA KİMLER GÜNDEME GELEBİLİR

Ak Parti’nin belediye başkanlığı için sivil toplum kuruluşlarını mercek altına alınması ile birlikte ,Karaman’da Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş,  Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, , Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Ensar Vakfı Başkanı  Süleyman Atik, Karaman Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir gibi isimlerin gündeme gelebileceği tahmin ediliyor.

AK PARTİ İŞİ ŞANSA BIRAKMAK İSTEMİYOR

Aday belirlemede işi sansa bırakmak istemeyen AK Parti, yüz yüze mülakatlarda yaşanabilecek manipülasyonu aşmak için “tele-sms” anketini devreye soktu. Bu çalışma ile vatandaşa başkandan, belediyeden memnun olup olmadığı ve kimi başkan olarak görmek istediği soruluyor.

 AK Parti, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırırken; halkın belediyelerden beklentilerini tespit etmek için de saha araştırmalarına devam ediyor. Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından belirlenen başkan yardımcıları sorumlu oldukları bölge ve illerde çalışmalarına başladı. Teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya başkan yardımcıları, halkın taleplerine kulak veriyor. Daha sonra halktan talepler değerlendirilerek çıkan sonuçlar rapor haline getirilecek.

İKİ FARKLI ARAŞTIRMA

AK Partili bazı belediyelerin, seçmenin bakışını ölçmek için SMS yoluyla hemşehrilerine sorular sormasının ardından Genel Merkez hem SMS yollayarak hem de telefonla arayarak halkın memnuniyetini öğreniyor. SMS’lerde “Belediye başkanından memnun musunuz?”, “Belediyenin çalışmasından memnun musunuz?”, “Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” gibi sorular yöneltiliyor.

AMAÇ MANİPÜLASYONU ENGELLEMEK

AK Parti kaynakları, yüz yüze yapılan anketlerde vatandaşlarda manipülasyona olabileceği düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, en doğru cevabın SMS yoluyla öğrendiklerini vurguladı. Bir hafta içerisinde cevapları rapor haline getirecek AK Parti, başkan yardımcılarından sonuçlarla da karşılaştıracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”