Advert

Advert
Advert

Advert

KARDOF İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

KARDOF İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU
KARDOF İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU admin
Bu içerik 320 kez okundu.
Advert

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) üyeleri Kastamonu'da kamplı olarak gerçekleştirilen İstiklal Yürüyüşü ‘ne katıldı.

KARDOF Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar İncedal yaptığı açıklamada: "Yürüyüş etkinliği 26 Eylül Çarşamba günü saat 10.00'da başlayıp 29Eylül Cumartesi günü saat 17.30'da sona erdi. Etkinlik karşılama töreniyle başladı. Küre belediye başkanı Kamil Aydınlı ve Küre kaymakamı Fatih Kayabaşı katılımcıları karanfillerle karşıladı. Yapılan törenin ardından 22 km yürünerek Çuha doruğu kamp alanına ulaşıldı. Yağmurlu ve soğuk hava eşliğinde Küre belediyesi tarafından verilen akşam yemeği yendi ardından çadırlarda istirahat başladı. Sabah kahvaltı sonrası 27 km yürünerek Ecevit Hanı'na ulaşıldı ve çadırlar kuruldu. Şerife bacı konağı ziyaret edildi. Belediye tarafından İstiklal Yolu pilav ikramı yapıldı. 25 km'lik yürüyüş sonrası 3. kamp alanı olan Seydiler'e ulaşıldı. Kamplı istirahatin ardından sabah saatlerinde Kastamonu'ya 31 km yüründü. Kalabalık yürüyüş grubunu protokol karşıladı. Katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Toplamda 105 km yürüyüş mesafesi başarıyla, muhteşem manzara eşliğinde, güzel hatıralar biriktirilerek tamamlandı. " dedi. Bu anlamlı yürüyüş etkinliğinde Karaman'ı başarıyla temsil eden; Yaşar İncedal, Hasan Daşlı, Bayram Ali Erhotamış, Şener Sayalan, Hakan Yalçın ve Soner Şahintürk'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Şerife Bacı Kimdir?

Şerife Bacı veya Şerife Kadın (d.1900, Seydiler, Kastamonu- ö. Aralık1921), Türk Kurtuluş Savaşı'nın halk kahramanlarından biridir. Şerife Bacı, Kurtuluş Savaşı'nda yaşlı kadın ve erkekler ile birlikte İnebolu'da bulunan cephaneleri Ankara'ya götürülmesinde çocuğu ve kağnısıyla yer alırken kış şartları nedeniyle Aralık 1921'de donarak öldü.

İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ NEDİR ?

Milli Mücadelemizin kazanılması için ecdadımızın büyük kahramanlıklarla dolu, tarihe altın harflerle nakşedilen, ulusal bağımsızlığımızın dönüm noktası olan Kurtuluş Savaşı’nda Kastamonu halkının yapmış olduğu fedakarlıkları anmak ve “İstiklal”in kazanılmasına dair verilen mücadeleyi gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla her yıl ülkemiz genelinden katılan yürüyüşçülerle Kastamonu- İnebolu arasındaki 105 km’lik İstiklal Yolu yürüyüşü gerçekleştirilmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YILDIRIM İSTİFA EDİYOR! TBMM 29. BAŞKANINI SEÇECEK
YILDIRIM İSTİFA EDİYOR! TBMM 29. BAŞKANINI SEÇECEK
TAPDUK EMRE MAHALLESİ’NDEN BAŞKAN ÇALIŞKAN’A TEŞEKKÜR
TAPDUK EMRE MAHALLESİ’NDEN BAŞKAN ÇALIŞKAN’A TEŞEKKÜR