Advert

Advert
Advert

Advert

“AHİLİK BİR İNSAN BİLİMİDİR”

“AHİLİK BİR İNSAN BİLİMİDİR”
“AHİLİK BİR İNSAN BİLİMİDİR” admin
Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

Karaman Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Bayram Uysal, Ahilik yıkan değil yapandır, Dünya ile ahiret dengesini tutturandır.Bütün esnaflarımız ahilikten ilham almaktadır” dedi.

Ahilik haftası nedeniyle Cumhuriyet parkında  başlayan program Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Bayram Uysal’ın Atütürk anıtına çelenk koyması ile başladı.

 Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yılın ahisi Hasan Hüseyin Tokgöz’e Ahi Kaftanı giydirildi. Program, İsmet Paşa Caddesi’nden Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na kadar mehteran takımı eşliğinde yürüyüşle devam etti.

 Aktekke Meydanında konuşma yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, “Ahilik bir insan bilimidir. Her şeyde, her ortamda ve her çağda denge ve düzen tutturandır. Dağıtan değil toplayandır. Yıkan değil yapan, dünya ahiret dengesini tutturandır. Bütün esnaf ve sanatkarlar ahilikten ilham almaktadır.” dedi. Etkinlikler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Dr. Öğrt. Üyesi Okan Celal Güngör’ün ahilik tarihçesi hakkında konuşması, şed kuşatma töreni, yılın ustası, kalfası ve çırağına plaket takdim edilmesiyle devam etti.

Meslek Lisesi çadırlarının gezilmesinin ardından program ikram ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ