Advert

Advert
AdvertAdvert

“ONLAR KAHRAMANLIK ABİDELERİDİR”

“ONLAR KAHRAMANLIK ABİDELERİDİR”
“ONLAR KAHRAMANLIK ABİDELERİDİR” admin
Bu içerik 179 kez okundu.
Advert

Vali Fahri Meral 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Vali Fahri Meral mesajında  "Gurur ve övünç kaynağımız Gazilerimizin aziz hatıralarını ilelebet canlı tutmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihi  "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak adına canları pahasına bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.

Gazilerimiz vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleridir.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, vatan sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleri olarak sonsuza kadar gönüllerde yaşayacaktır.

Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GENÇLERİMİZİN KÖYLERİNDE KALMASINI İSTİYORUZ”
“GENÇLERİMİZİN KÖYLERİNDE KALMASINI İSTİYORUZ”
AK PARTİ ADINA ELVAN KONUŞACAK!
AK PARTİ ADINA ELVAN KONUŞACAK!