Advert
Advert

MEVKA PROJELERİ HAYATA GEÇECEK !

MEVKA Karaman ‘da 21 Proje için toplamda 10 milyon liralık destek sağlıyor

MEVKA PROJELERİ HAYATA GEÇECEK  !
MEVKA PROJELERİ HAYATA GEÇECEK  !
Bu içerik 615 kez okundu.
Advert

Mevlana Kalkınma Ajansı, 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Karaman’da destek almaya hak kazanan projeleri düzenlediği imza töreni ile kamuoyuna tanıtmıştı.Karaman’da 21 proje için MEVKA tarafından 10 milyon liralık destek sağlanıyor.

MEVKA 2018 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Karaman Belediyesi tarafından başvurusu yapılan “Türk Dünyası Doğa Kampı Projesi” başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştı.

MEVKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Fahri Meral, 21 projenin destek almaya hak kazandığını ve bu projelere MEVKA tarafından 10 milyon Türk Lirası kaynak ayrıldığını dile getirdi. Vali Meral konuşmasının devamında; “TR52 Konya - Karaman Bölgesinin rekabet gücünün artırılması, bölgeler arası gelişmişlik farklarının azaltılması, bölgemizin yurt içinde ve yurt dışında yatırımcılara tanıtılması amacıyla çalışmalarını sürdüren ajansımız, 2018 yılı için toplam 25 Milyon Türk Lirası bütçeli odak sektörler mali destek programı ve küçük ölçekli alt yapı mali destek programı olmak üzere iki başlıkta proje teklif çağrısına çıkmış ve destek almaya hak kazanan projeleri kısa bir süre önce ilan etmiş bulunmaktadır. Buna göre, iki proje teklif çağrısına bölgede yapılan toplam 111 proje başlığından 57’si destek almaya hak kazanmıştır. Karaman’da ise KOBİ’ler, kamu kurum ve kuruluşları, tarım, tarım makinaları, ağaç, orman ürünleri, kâğıt, ambalaj ve elma sektörleriyle iş ve yatırım ortamını geliştirmeye yönelik olarak yapılan 45 başvuru değerlendirilmiş, 21 proje destek almaya hak kazanmış ve bu projelere ajansımız tarafından 10 Milyon Türk Lirası kaynak ayrılmıştır. Hayata geçirilecek projelerle, çikolata, kek vb. gıda makinalarının imalatı, bisküvi ambalajların üretimi, streç film, köpük tabak üretimi, ar – ge ve ihracat odaklı ileri teknoloji ürünlerin üretimi, kalibrasyon laboratuvarları yapılması ile Karaman’ımızın önemli gelir kaynağı elma üretiminde kapasitenin artırılması gibi amaçların elde edilmesi hedeflenmektedir. Ulusal ve uluslararası pazarda her geçen gün rekabet gücünü artıran şehrimizin yakaladığı ivmenin daha da ilerilere taşınmasının, üretim altyapısı ile iş ve yatırım ortamının geliştirilmesinin amaçlandığı, küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında iş ve ticaret geliştirme merkezi ve elektronik satış salonunun kurulması gibi faaliyetler yürütülecektir” . Ajansın desteğiyle hayata geçirilecek projeler ile şehrimizin turizm potansiyelinin hayata geçirilmesi, şehrimize turist sayısının ve konaklama sürelerinin artırılması ve turizm çeşitliliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yürütüleceğini ve projelerin Karaman için büyük önem taşıdığını dile getiren Vali Meral, “Bu projelerin bölgemizin ve şehrimizin ekonomisine, istihdamına, ihracatına, turizm, makine, ekipman ve tesisat altyapısına katkılar sunması temennisiyle desteklenen projelerin takipçisi olacağımızı ifade ediyor, sonuçların şehrimiz, bölgemiz, paydaşlarımız ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum”  .

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”