Advert
Advert

"GRAND OTEL KARAMAN" GÜN SAYIYOR

Bu içerik 1059 kez okundu.
Advert

İlimizde Kültür Turizm Bakanlığı tarafından otel yapmak üzere Alanözü İnşaat Turizm Eğitim Tarım Soğuk Hava Deposu Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi firmasına turizm yatırım belgesi verildi.

 Grand Otel Karaman ilave inşaatı ile mevcut 62 oda ve 98 yatak kapasitesine 82 oda ve 164 yatak daha ilave edilerek 4 yıldız belgeli otelde toplam 144 oda ve 304 yatak kapasitesi olacaktır. İnşaat çalışmaları devam eden söz konusu otelde Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç tarafından incelemelerde bulunuldu.

Karaman İlimizde faaliyette bulunan Bakanlık İşletme Belgeli 7 adet otelde 374 oda ve 764 yatak, Belediye İşletme Belgeli 5 otelde 157 oda ve 247 yatak sayısı olmak üzere toplamda 531 oda ve 1011 yatak kapasitesi mevcuttur.

İlimizde Bakanlığımızdan Yatırım Belgeli New Karaman Otel , Grand Otel Karaman ve Nadir Business Otel inşaat çalışmaları tamamlanması halinde toplam 209 oda ve 283 yatak sayısı ilave olacaktır. Özel sektör tarafından yapılan otel yatırımlarının İlimiz turizm ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Karaman İlimize hayırlı olsun.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”