Advert
Advert

EMNİYET HUZURDAN TAVİZ VERMİYOR

EMNİYET HUZURDAN TAVİZ VERMİYOR
EMNİYET HUZURDAN TAVİZ VERMİYOR
Bu içerik 459 kez okundu.
Advert

Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçluyla mücadele kapsamında aranan şahısların yasamsun oto kiralamaması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunların kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkanları da kullanarak çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Bu bağlamda asayiş şube müdürlüğümüzce yürütülen planlı çalışmalar kapsamında 04/09/2018 günü sabah yapılan uygulamada; “suç örgütü yararına yağma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama, yaralama gibi çeşitli suçlardan aranan, 5 yıldan 25 yıla değişen sürelerde kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 şahıs yasamsun oto kiralamamış, ayrıca “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yasamsun oto kiralamaarak işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmişlerdir.

Akşam saatlerinde başlayıp gece yarısına devam eden, 360 personel ile 17 ekibimizin katıldığı asayiş ve trafik düzenine ilişkin yapılan uygulama kapsamında;

• 1846 şahıs sorgulanmış çeşitli suçlardan aranması bulunan  12 şahıs yasamsun oto kiralamamış,

• 423 araç sorgulanarak, 59 araca toplam 32.157 TL para cezası uygulanmış, 31 araç trafikten men edilmiştir.

04 Eylül günü sabah erken saatlerinde başlayıp gece yarısına devam eden yoğun uygulama programımız kapsamında 1 günde toplam 17 aranan şahıs görevlilerimiz tarafından yasamsun oto kiralamamıştır. İlimizdeki huzur ve güven ortamının devamı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”