Advert
Advert

“CEMAAT VE ÖRGÜTÜN ETKİ EDEMEDİĞİ BAĞIMSIZ YARGI”

“CEMAAT VE ÖRGÜTÜN ETKİ EDEMEDİĞİ BAĞIMSIZ YARGI”
“CEMAAT VE ÖRGÜTÜN ETKİ EDEMEDİĞİ BAĞIMSIZ YARGI”
Bu içerik 370 kez okundu.
Advert

Karaman Baro Başkanı Av.Oktay Yılmaz, Karaman Barosu olarak hiçbir cemaatin, örgütün etki edemediği bağımsız ve tarafsız bir yargı oluşana mücadeleye devam edeceğimize yargımız ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözülmesi için çalışacağımıza söz veriyoruz” .

Yılmaz’ın yayınladığım mesaj şu şekilde:

“Karaman Baro Başkanlığı ve şahsım adına 2018-2019 adli yılının başta meslektaşlarımız avukatlara, yargıçlarımıza, savcılarımıza, tüm adli personel ile yargı çalışanlarımıza, ülkemize ve ülkemiz hukukuna yararlı olmasını yürekten temenni ediyoruz.

Temel hak ve özgürlüklerin korunması ve güvence altına alınmasını öngören hukuk devletinin en önemli kurumlarından birisi “adil yargılanma” hakkıdır.

Yargı, haksızlığa uğramış mağdur edilmiş insanların en önemli sığınağıdır. Bu sığınağa inancın devam ettirilmesi ise hukukçulara düşen en önemli görevdir.

Adalet sistemi hukukun üstünlüğü, tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesine bağlı olarak çalıştığı sürece toplumda yargı kurumlarına, dolayısıyla adalete güvende güçlenecektir.

Adaletin güçlü olduğu yerde devlet de insan da güçlüdür. Adaletin temeli savunmadır. Bunu sağlayan da savunma makamını teşkil eden avukatlardır.

Avukat, yetkilerini hakka hizmet yolunda kullanan yalnız yasanın ve vicdanın sesini yükselten, hiç kimseden emir almayan kişilerdir.

Karaman Barosu olarak hiçbir cemaatin, örgütün etki edemediği bağımsız ve tarafsız bir yargı oluşana mücadeleye devam edeceğimize yargımız ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözülmesi için çalışacağımıza söz veriyoruz.

Yeni adli yılın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor hukuki güvenliğe, hızlı, adil, bağımsız ve tarafsız bir yargıya vesile olmasını temenni ediyoruz.

Adaletin tesisi için fedakarca görev yapan yargının asli kurucu unsuru değerli meslektaşlarım başta olmak üzere hakim ve savcılarımız ile tüm yargı çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyor, görevi başında ve görevinden ötürü şehit tüm meslektaşlarımızı, yargı mensuplarımızı rahmetle yad ediyoruz. “

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”