Advert

Advert
Advert

Advert

KARAMAN'DA 'YEŞİL ALTIN' HASADI BAŞLADI

KARAMAN'DA 'YEŞİL ALTIN' HASADI BAŞLADI
KARAMAN'DA 'YEŞİL ALTIN' HASADI BAŞLADI admin
Bu içerik 585 kez okundu.
Advert

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Çukur Köyünde Antep Fıstığı hasadı yapan Köylüleri ziyaret etti.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Çukur Köyü'nde yeni mahsul Antep fıstığının hasadının başladığını belirtti. Muğlu, ''Gaziantep başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yetiştirilen Antep fıstığının hasadına Karaman Çukur Köyümüzde başlandı.

Fıstık üreticileri, ağaçlara merdivenle çıkarak kızarmış fıstıkları topluyor. Yaklaşık 45-50 ton civarı Antep fıstığı hasadın beklendiği, Köylülere ekonomik olarak büyük Katkı sağlayan fıstığın fiyatı 35 tl alıcı buluyor. Hasadın Eylül ayı sonuna kadar sürmesi bekliyoruz'' dedi.

Muğlu ayrıca, ''İlimiz'de özellikle sınırlı tarım arazisine sahip olan ve bu arazileri de parçalanmış ve oldukça engebeli olan dağ Köylerinde Ziraat Odamız Tarafından çiftçilerimizin gelir seviyelerinin artırılması için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalardan birisi ise Antep fıstığı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesinin uygulanmaya konulması Amacıyla yapılan çalışmalardan biri olan bölge halkımızın 3 yıl önce hizmetine sunduğumuz Antep fıstığı kabuğu soyma makinesidir.

Makine, Çukur ve Bölge köylülerimize ekonomik yönden büyük katkı sağlamaktadır. Artık Mersin Bölgesi'ne gitmelerine gerek kalmamıştır. Karaman’a ve bölge çiftçilerimize Hayırlı olsun''

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
KARAMAN ANALİG CİMNASTİK TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ