Advert
Advert

“KAZIM KARABEKİR DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK”

“KAZIM KARABEKİR DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK”
“KAZIM KARABEKİR DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK”
Bu içerik 1107 kez okundu.
Advert

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kazım Karabekir ilçesinin doğalgaz işinin çözüleceğini ve aksilik olmaz ise çalışmaların vakit kaybetmeden başlatılacağını söyledi.

Gazete Anadolu İmtiyaz Sahibi Ayşe Oğuz ile Karamanoğlu Mehmetbey Gazeteciler Cemiyet Başkanı Hüseyin Oğuz ile Ermenek’de bir araya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, hizmet için çıktıkları yolda engelleri aşarak, vatandaş endeksli çalışmaya devam ettiklerini belirterek:

“Kazım Karabekir ilçemizi doğalgaza kavuşturmak için büyük mesafeler kat ettik ve belli bir aşamaya . EPDK’da ve bağlı kurumu ENERYA’da sorun ortadan kalktı. ENERYA gerekli çalışmaları yaptı ve projelerini hazırladı. İlçe sınırları dahilinde KOM Gıda’ya doğalgazı biz ilçeye getireceğiz. Çok uzun bir mesafe yok arada ve bunun kısa sürede tamamlanması gerekir. “

KOMBASSAN’LA SORUN ÇÖZÜLÜYOR

Kazım Karabekir ilçesine doğalgaz gelmesi için, Kombassan Holdingin olur vermesi gerekiyor.Şöyle ki, Kombassan ında KOM Gıdaya doğalgaz getirirken, sözleşme imzalamış ve masraflarını kendi karşılamış ve hattan başkasının doğalgaz alması izine bağlanarak sözleşme yapılmış.

Kombassan’ın KazımKarabekir’e doğalgazı hattından vermesi için Kazım Karabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı’dan yüksek miktarda para talebi olması üzerine, doğalgaz çalışmaları sekteye uğramış ve ara verilmişti.

Konunun kendisine iletilmesi ile harekete geçen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun ile temasa geçerek, konunun çözülmesi talebini iletti.

Genel Başkan Yardımcısı Elvan, buradan gelecek doğalgazı vatandaşın hizmetine sunacaklarını ve bunun için de para talep edilmesinin doğru olmadığını belirterek, Kombassan’dan olur çıkması için gerekli görüşmeleri başlattı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, hafta içerisinde Kombassan YŞönetim Kurulu Başkanı Alaboyun ile tekrar görüşerek sorunun çözüleceğini söyledi .Elvan’ın bu konuyu halletmesi ile sorunlar ortadan kalkmış olacak ve Kombassan’ın olur vermesinin ardından ENERYA ilçede doğalgaz için kazmayı vuracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF