Advert

Advert
Advert

Advert

BELEDİYEDEN TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN SİNYALİZAYON ÇALIŞMASI

BELEDİYEDEN TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN SİNYALİZAYON ÇALIŞMASI
BELEDİYEDEN TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN SİNYALİZAYON ÇALIŞMASI admin
Bu içerik 235 kez okundu.
Advert

Karaman Belediyesi, şehir içi ulaşımı daha güvenli hale getirmek adına yatay ve dikey sinyalizasyon çalışmaları yürütüyor.

Karaman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir içindeki taşıt ve yaya ulaşımının güvenli bir şekilde sağlanması için gerekli olan sinyalizasyon çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında özellikle sıcaklık değerlerinin yüksek olması nedeni ile zamanla silinen yol işaretlerini yenileyen ekipler, trafik ışıklarını, yol levhalarını da tamamen elden geçiriyor. Yaya ve okul geçitlerini gösteren levhalarla sürücüler uyarılıyor.

Vatandaşların ulaşım güvenliği açısından trafik sinyalizasyonunun son derece önemli olduğunu vurgulayan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yürütülen çalışmalarla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Şehir içi ulaşımı daha güvenli ve kaliteli hale getirmek adına şehrin genelinde yol, kaldırım, alt ve üst geçitler noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Standardı yüksek ve kaliteli asfalt ve kaldırım çalışmaları alt ve üst geçit çalışmaları konusunda önemli mesafe kat ettik. Şimdi de yayaların ve araçların güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için gerekli sinyalizasyon çalışmalarına hız verdik. Bu kapsamda mevcut trafik ışıklarının bakımı ve onarımı, kaybolan yol çizgilerinin yenilenmesi, gerekli yerlere trafik levhası dikilmesi gibi bir dizi çalışma yürütüyoruz.”

Trafik kurallarına uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çalışkan; “Vatandaşlarımızdan, özellikle araç sürücülerinden trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını, yaya geçitlerinde yayalara yol vermelerini, park yasağı olan noktalara araçlarını park etmemelerini ve trafik kurallarına uyulması noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını tercih edip gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçerek ülke ekonomimize katkı sağlayabiliriz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE