Advert

Advert
Advert

Advert

MİLLETİN VE HİZMETİN ADAMI: ELVAN

MİLLETİN VE HİZMETİN ADAMI: ELVAN
MİLLETİN VE HİZMETİN ADAMI: ELVAN admin
Bu içerik 1070 kez okundu.
Advert

Kazım Karabekir ilçesine gelecek doğalgaz için Kombassan tarafından yüksek miktardaki katkı payı için devreye Kalkınma eski Bakanı Lütfi Elvan girdi ve Kombassan yönetim kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun ile görüşerek, sorunun çözülmesini istedi.Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı’nın ısrarla takip ettiği ve hizmeti kazandırmak adına verdiği mücadelede meyvelerini vermeye başladı.

Karaman’daki her hizmette imzası olan Kalkınma eski Bakanı Lütfi Elvan, aylar öncesinde Kazım Karabekir’e doğalgaz hizmetinin getirilmesi için gerekli girişimleri yaparak, dev hizmetin ilk adımını atmıştı. Lütfi Elvan.  EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bizzat temasa geçerek KazımKarabekir ilçesine doğalgaz getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını vermişti.

ENERYA PROJEYİ HAZIRLADI

Elvan’ın bu atağı ile EPDK , Kazım Karabekir doğalgazını planlamaya süratle dahil ederek, ENERYA yetkililerinin ilçede proje için çalışma yaptı ve KOM GIDA’ya kadar glen hattın ilçeye getirilmesi için gerekli raporları hazırladılar.

KOMBASSAN KATKI PAYI TALEP ETMİŞTİ

Kombassan firması tesislerine zamanında doğalgazı getirmek için masrafları kendisi tarafından karşılandığını ve sözleşmede bu hattın kendilerinin kullanacağı yönünde imzalanması nedeniyle Kazımkarabekir doğalgazı için yüklü miktarda katkı payı talep etmiş ve bunun üzerine ENERYA çalışmalarına devam edememişti.

ELVAN YİNE HİZMET DEDİ

Konunun bu şekilde ceryan etmesi üzerine Karamanoğlu Mehmetbey Gazeteciler Cemiyet Başkanı Hüseyin Oğuz, Bakan Lütfi Elvan ile yeni bir görüşme yaparak, sorunun çözülmesi talebinde bulundu.Bunun üzerine Elvan, Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun ile görüşerek, konunun çözülmesini talep etti. Enerji  Bakan Yardımcılığından isitfa ettikten sonra Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı olan Alaboyun ise Elvan’a konunun çözülmesi için gerekenin yapılacağının sözünü verdi.Böylece Lütfi Elvan’ın girişimleri ile ilçeye doğalgazın gelmesi için bir sorun kalmadı.

ENERYA:”BAYRAMDAN SONRA BAŞLARIZ”

Kazım Karabekir’de doğalgaz için alt yapı çalışmalarını tamamlayan ENERYA ise, Kombassan’ın bu izni vermesi ile birlikte bayramdan sonra  kazmanın vurulacağını söylemeleri ile büyük bir adım daha atılmış oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE