Advert
Advert

GÜREŞÇİLERİMİZ AVRUPA’DA TARİH YAZDI

GÜREŞÇİLERİMİZ AVRUPA’DA TARİH YAZDI
GÜREŞÇİLERİMİZ AVRUPA’DA TARİH YAZDI
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş şampiyonası bugün yapılan finallerle tamamlanırken Türkiye toplam 13 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza attı. Şampiyonada daha önce 2 altın madalyası milliler bügün 3.madalya’yı Arif Özen’le kazandı. Ayrıca bu akşam Erhan Yaylacı ve Oktay Güngör’de bronz madalyanın sahibi oldu. Böylelikle Serbest Stilde 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandık.

86 kg Arif ÖZEN Ermeni rakibi Mher Markosyan’ı (6-0) Azerbaycanlı İslam İlyasov’u (10-0) sayı tuşuyla yenerek geldiği yarı finalde Gürcü rakibi Demur Megeneishvili’yi de (7-6) yenerek finale yükselmişti. Güreşçimiz

finalde Macar Patrick Szurovszki ile karşılaştı.

Arif ÖZEN rakibini (4-2) yenerek altın madalya kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu.

Böylece Türkiye Avrupa Şampiyonasında Zeynep YETGİL ve Ramazan SARI’dan sonra 3.Altın Madalyasını kazanmış oldu. Bugün ayrıca 92 kg Erhan YAYLACI bronz Madalya için repesajdan Moldavalı George Erhan ile karşılaştı

Güreşçimiz rakibini (14-4) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı.

Bu sıklette diğer Bronz Madalyayı Almanya adına güreşen Türk asıllı Ertuğrul Ağca, Gürcü rakibini yenerek kazandı.

125kg Oktay GÜNGÖR de Bronz Madalya için karşılaştığı Moldovalı Samhan Jabraliov’u (4-4) biten maçta iki 2 puanlık oyun yaptığı ve son puanları aldığı için yenerek Bronz Madalyanın sahibi oldu.

Böylece Türkiye,

Serbest Stilde ;

2 Altın Madalya

(Arif ÖZEN ve Ramazan SARI)

1 Gümüş Madalya

(Feyzullah AKTÜRK

2 Bronz Madalya

( Erhan YAYLACI

Oktay GÜNGÖR)

5 Madalya kazandı

Kadınlarda ;

1 ALTIN MADALYA

(Zeynep YETGİL)

2 GÜMÜŞ

3 BRONZ

6 Madalya,

Grekoromende ;

2 BRONZ Madalya

Toplamda ;

3 ALTIN

3 Gümüş

7 Bronz olmak üzere

13 Madalya ile

Başarılı bir sonuç elde etti.

En son 2015’te İstanbul’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonasında

3 Altın

6 Gümüş

4 Bronz

 Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın şampiyonayı 13 madalya ile tamamladıklarını belirterek “Serbest stilde kıl payı üçüncülüğü kaybettik. Kadınlarda üçüncü olduk. Grekoromen stilde ise beklemediğimiz bir sonuçla 2 bronz madalyada k. Ama Dünya güreş birliği Greko-Romende o çok kural değiştiriyor ki bunlara uyum sağlamak kolay olmuyor. Özellikle parter kuralı yani güreşin yerde devam etmesi pozisyonunda eksiklerimiz olduğunu gördük. Bu eksikliklerimizi Dünya şampiyonasına giderip orada daha başarılı olacağımıza inanıyorum” . Musa Aydın, genç milli takımlara çok önem verdiklerini de belirterek “Bu çocuklar bizleri ilerleyen yıllarda en büyük hedefimiz olimpiyatlarda temsil edecekler. O yüzden Avrupa ve Dünya şampiyonalarında elde edecekleri başarılar önemli. Ben burada mücadele eden tüm güreşçilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
“BİRLİK VE BERABERLİK OLGUSUYLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”