Advert

Advert
Advert

Advert

MEGİP İŞVERENLERE TANITILIYOR

MEGİP  İŞVERENLERE TANITILIYOR
MEGİP  İŞVERENLERE TANITILIYOR admin
Bu içerik 261 kez okundu.
Advert

MEGİP İl Çalışma Grubu Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği protokolünün detay ve içeriklerini işverenlerle paylaşmaya devam ediyor.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri  Ayşegül KOÇAK ve  Mustafa Hakan ALKAN,  Karaman  Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Şube Müdürü  Metin AKGÜL, İŞKUR Meslek Danışman Uzmanı Muhammet AKKAFA ile  KMÜ  Gıda İşleme Bölüm Başkanı Cafer AKYÜREK,  Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolünün (MEGİP) detaylarını anlatmak üzere Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işverenleri gezerek  tanıtım toplantıları gerçekleştirdiler.

İl Çalışma Grubu toplantılarda; işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere, mesleki eğitim kurslarında, teorik ve pratik eğitimi bir arada vereceklerini belirtti. Yeni bir sistemi hayata geçirdiklerini ve iş gücü piyasasını rahatlatacak bir çalışma yaptıklarını belirterek; bu önemli çalışmanın başarıya ulaşması için işverenimiz ile işbirliği kapsamında çalışmaların yürütülmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yapılacak bu çalışma ile işverenlerimizin nitelikli işgücü problemini ortadan kaldırılarak, işverenlerimizin kendi sistemine uygun ve nitelikli işgücünü maliyetsiz bir şekilde yetiştirme imkânı bulunacaktır. TOBB ile İŞKUR’un iki yıl boyunca düzenleyeceği mesleki eğitim kursları 160 fiili günü geçmeyecek olup düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara günlük 61 lira 65 kuruş cep harçlığı, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağı da  toplantıda işverenlerimize anlatıldı.
MEGİP İl Çalışma Grubu olarak tüm üyelerimize tanıtım toplantılarına  düzenli olarak  devam edilerek  projenin amacına ulaşması sağlanacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE