Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“TIP FAKÜLTESİ İLE NÜKLÜER TIP ÜNİTESİ GELİYOR”

“TIP FAKÜLTESİ İLE NÜKLÜER TIP ÜNİTESİ GELİYOR”
“TIP FAKÜLTESİ İLE NÜKLÜER TIP ÜNİTESİ GELİYOR” admin
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Karaman Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan Arslan, Karaman’ın sağlıkta  çok ciddi atılımlar içinde olduğunu ve tıp fakültesi hastanesinin hizmete açılması ve hedefleri olan Nüklüer tıp ünitesinin açılması ile hedeflerinin daha da büyük olacağını söyledi.

Sağlık kurmayları ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan Arslan, Karaman’da her vatandaşın her yıl en az 10 defa muayene olduğunun altını çizerek:

“Devlet hastanemiz sadece pazartesi günleri ortalama 5 bin vatandaşımıza sağlık hizmeti veriyor.Karaman’da 2017 yılında 2 milyon 489 bin 285 kişi sağlık kuruluşlarına müracaat etmişlerdir. Verilere baktığımız zaman Karaman sağlık alanında Türkiye ortalaması tutturmuş hatta bunun üzerine çıkarak başarılı bir grafik çizmiştir.”

TÜRKİYE’DE YAŞAMA YAŞI YÜKSELDİ

Türkiye’de özellikle son dönemlerde sağlıkta çok ciddi atılımlar olduğunu ve bunu da istatiklerin  söylediğini belirten Sağlık il müdürü Arslan:

“2004 yılında ülkemizde yaşam yaşı 64 olarak belirlenmişti. Bugün geldiğimiz de ise  bu yaş l4 yaş artarak 78’e yükselmiştir.Buda gösteriyor ki Türkiye’de sağlık alanında atılan adımlar doğrudur.”

TIP FAKÜLTESİ VE NÜKLÜER TIP ÜNİTESİ

Karaman’da eski doğumevinin vatandaş katkıları ile yaptırıldığına dikkat çeken Sağlık İl Müdürü Hasan Arslan:

“Eski doğumevi ile vatandaşlarımız arasında duygusal bir bağ bulunmaktadır. Ne varki, binanın eski olması ve depreme dayanıklılığını üniversitemize kontrol ettirdik ,binanın çürük olduğu ortaya çıktı ve bizde buranın  yıkılarak yerine yeni bir sağlık kompleksi yapmaya karar verdi ve bu konuda bakanlıktan gerekli izinleri aldık. Bununla birkilte Üniversitemiz  ile ortak olarak devlet hastanesi binasında tıp fakültesini hayata geçireceğiz ,buda çok büyük sağlık adına katkı verecektir.Biz sağlık il müdürlüğü olarak hedeflediğimiz nükleer tıp ünitesi için çok ciddi mesafeler kat ettik ve bu yıl içerisinde yapımına başlamayı düşünüyoruz. Sağlık ordumuzun tek hedefi Karaman’ın daha sağlıklı şekilde yaşamasını sağlamaktır.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”