Advert

Advert
Advert

Advert

GÖRKEMLİ KARACAOĞLAN ŞENLİKLERİ !

10.Ulusal 3.Uluslararası Karacaoğlan Yayla Şenlikleri 20-21 Temmuz’da yapılacak

GÖRKEMLİ  KARACAOĞLAN ŞENLİKLERİ !
GÖRKEMLİ  KARACAOĞLAN ŞENLİKLERİ ! admin
Bu içerik 876 kez okundu.
Advert

Sarıvelilerde  her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sarıveliler Geleneksel 10. Ulusal 3.Uluslararası Karacoğlan ve Yayla Şenliği 20-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Sarıveliler  Belediye Başkanı  Hayri Samur, ” Belediye olarak geleneksel hale getirerek kutladığımız Sarıveliler Geleneksel 10. Ulusal 2.Uluslararası Karacoğlan ve Yayla Şenliği’ni bu yıl 20-21 Temmuz 2018 Tarihleri olarak belirledik.

Her yıl olduğu gibi bu yılda görkemli bir şekilde gerçekleştirilecek olan şenlikte yöresel ürünlerin sergilenmesi ve tanıtımı, sünnet şöleni, animasyon ekibi ile Türk Halk Müziği Sanatçısı Ramazan Çelik, Sevgi Petek ile Ümmü Erbil’in sahne alacağı etkinlikler yapılacak. Bu vesile ile ülkemizin değişik illerinde bulunan vatandaşlarımız ile yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getirerek kaynaşmasını hedeflemekteyiz. Bu tür etkinliklerin örf adet ve geleneklerimizi gündemde tutarak güzel bir şekilde kutlamamızda, halkımızın da katılımı çok önemlidir.” Şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hayri Samur, Belediye olarak İlçe  Anıt Alanında düzenlediğimiz Sarıveliler Geleneksel Karacoğlan ve Yayla Şenliği’ne tüm halkımızı kutlamaya ve dayanışmaya beklediklerini ifade etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’