Advert

Advert
Advert

Advert

UNUTMAYACAĞIZ…UNUTTURMAYACAĞIZ…

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı açıklandı

UNUTMAYACAĞIZ…UNUTTURMAYACAĞIZ…
UNUTMAYACAĞIZ…UNUTTURMAYACAĞIZ… admin
Bu içerik 333 kez okundu.
Advert

Karanlık güçlerin emeline ulaşamadıkları o gecenin yıldönümü geldi. 15 Temmuz… FETÖCÜ hain darbecilerin planlarının alt üst olduğu o gece hala gözümüzün önünde. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Yüzlerce şehidimizin kanını, gazilerimizi asla unutturmayacağız. Vatan hainlerine vatandaşlar tarafından verilen ders artık her yıl 15 Temmuz´da tüm şehirlerde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Gazeteler, Televizyonlar ´15 Temmuz´ yayını yapacak. O gece yaşanan tüm gerçekler yeniden ekranlara getirilecek.

Darbeci askerlerin kendi vatandaşına silah doğrultması, vatandaşları vurması, Meclisi bombalaması, Ankara´nın göbeğine bomba yağdırması nasıl unutulabilir ki?. Kimler unutturabilir ki?. Gözümüz yaşlı ekran başına izlediğimiz olayları kimler nasıl unutturacak. Bugün olduğu gibi yarında yarın olduğu gibi her gün her sene akıllarımızdan çıkmayacak. Cumartesi günü 15 Temmuz. O gecenin anısınaKaraman,  15 Temmuz Demokrasi meydanında   buluşacak. O gece olduğu gibi, başı dik, gövdesi önde. Bir asker gibi gerçek bir asker gibi Meydanlarda zaferi kutlayacak. Fetöcüleri nasıl ezdiklerini kutlayacak. Darbecilere nasıl darbe vurulurmuş gecesini kutlayacak. Hepimiz orada olacağız. Gece sabaha kadar nöbet tutacağız. Genci, yaşlısı çocuğu herkes  toplanacak. 15 Temmuz´u anma etkinliklerinde , demokrasi nöbetleri tutulması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da bunlardan birine katılması planlanıyor. Türkiye´nin büyük şehirlerinin üstünde savaş uçaklarının uçtuğu, TSK içindeki hain FETÖ yapılanmasının mensuplarının sokaklarda vatandaşların üzerine tanklarla yürüyüp ateş ettiği 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü gerek Meclis, gerekse Türkiye´nin dört bir yanında yapılan etkinlikler ile anılacak.

Gün birlik günü. Haydi Karaman 15 Temmuz için hazırlığını yap 15 Temmuz Demokrasi  Meydanına gel.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

15 Temmuz 2018 Pazar

1. Karaman Asker ve Polis Şehitliğinin Ziyaret Edilmesi

Saat    : 09:45

2. 15 Temmuz Şehidi Muhammed YALÇIN’ın Ailesinin Ziyaret Edilmesi

Yer     : Kâzımkarabekir

Saat    : 10:30

3. 15 Temmuz Şehidi Muhammed YALÇIN’ın Kabrinin Ziyaret Edilmesi

Yer     : Kâzımkarabekir

Saat    : 11:00

4.15 Temmuz ve Tüm Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif Okunması

Yer     : Aktekke Cami

Saat    : 12:00

5. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Buluşma

Saat    : 20:00

6. 15 Temmuz Temalı Resim Sergisi Açılışı

Yer     : Hatuniye Medresesi

Saat    : 21:00

7. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Konuşmaların Yapılması, Şiirlerin Okunması

Saat    : 22:30

8. Milli Birlik Yürüyüşü

Saat    : 23:00

Not 1: Halkımızın duygu ve düşüncelerini paylaşabilmesi amacıyla Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına 15 Temmuz Anı Defteri konulacaktır.

Not 2: 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Kamu Kurum ve Kuruluşları 14 Temmuz Cumartesi Akşamından itibaren Türk Bayrakları ile donatılmaya başlanacaktır.

16 Temmuz 2018  Pazartesi

İlimizdeki tüm camilerde Saat 00:13’de sela okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık kalacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’