Advert

Advert
Advert

Advert

BELEDİYESPOR KADERİ İLE BAŞ-BAŞA !

15 Bin kişilik stadyum yapılıyor, Karaman’dan bir ‘BABAYİĞİT’ çıkmıyor

BELEDİYESPOR KADERİ İLE BAŞ-BAŞA !
BELEDİYESPOR KADERİ İLE BAŞ-BAŞA ! admin
Bu içerik 2487 kez okundu.
Advert

Her alanda çok ciddi atılımlar yapan Karaman spordaki zayıf halkısa devam ediyor. 15 bin kişilik modern stadyumun yapım çalışmaları devam ederken, Bölgesel Amatör küme futbol liginde mücadele eden Karaman Belediyespor’a ilgisizlik had safhasına ulaştı. Yeni sezon hazırlıklarına ve transfere başlanması gerekirken, Beledieyspor ‘dan çıt çıkmıyor. Sanayiciler ve Karaman’lı iş adamları takıma sahip çıkmayınca, yük yine Belediye sırtına kalacak görünüyor ki, bu da demektir ki Karaman Belediyespor’u yeni bir hüsran daha bekliyor.

BAŞKAN ÜNÜVAR İSTİFA MI ETTİ ?

Yıllardır Karaman Beledieyspor kulüp başkanlığını yaptığı fedekarlıklarla sürdüren Hacı Osman Ünüvar’ında bu görevi bıraktığı iddia edildi. Ünüvar’ın Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile görüşerek, bu görevinden  affını istediği sızan haberler arasında yer alırken, bilindiği Başkan Ünüvar görev yaptığı süreç içerisinde  , ödemeleri kendi imkanları doğrultusunda yapmaya çalışmış ve bir çok deplasmanda ise şahsi kredi kartını kullanarak, ödemeleri yaptığı biliniyor.

GÖZLER VALİ MERAL’EE ÇEVİLDİ

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan , belediye imkanları doğrultusunda kulübe belirli oranda destek verirken, 2018 yılı bütçesinden para aktarımını tamamlandığı için şu anda 1 kuruş takıma yardım da bulunamıyor. Böyle oluncada kulübün transfer yapması mümkün görünmüyor. Statü gereği geçen yıl oynayan futbolcular amatör lig statüsünde olduğu için tamamı serbest kaldı ve isteyen istediği kulübe imza atarak, Karaman’dan ayrılmaları an meselesi.

Durum böyle olunca gözler ilin mülkiye amiri Vali Fahri Meral’a çevrildi. Vali Meral’in Karaman Beledieyspor’a sahip çıkarak, sanayicilerle yapacağı bir toplantı ile  vakit kaybetmeden güçlü bir yönetim oluşturarak, takıma sahip çıkması bekleniyor.

Geçtiğıimiz sezon 3.lige çıkan Osmaniyespor örneği gösterilirken, bilindiği gibi Bölgesel Amatör kümede yer alan Osmaniyespor’un bizim gibi sahipsiz kalmasının ardından, Osmaniye Valiliği takımı sahiplenmiş ve bir Vali Yardımcısının idaresinde kulüp şampiyon olarak 3.lige terfi etmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’