Advert

Advert
Advert

Advert

AYRANCI 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTI !

AYRANCI 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTI !
AYRANCI 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTI ! admin
Bu içerik 1736 kez okundu.
Advert

Ayrancı Belediyesi, Başkan Yüksel Büyükkarcı’nın hizmetleri ile ihya olurken, Büyükkarcı seçim vaatlerinin tamamını yerine getirirken, bunlara ilave olarak yaptığı porjeler ile ilçeyi 2023 hedeflerine bugünden ulaştırdı.

Belediye Başkanlığında ikinci dönemini yaşayan ve ustalıkda hizmet konusunda ağırlığını tüm Türkiye’ye kabul ettiren Belediey Başkanı Yüksel Büyükkarcı  tüm kesimlerin takdirini kazanıyor.

İlçe merkezdeki çalışmaların yanı sıra mahallelerin cadde ve sokaklarının mevsim şartlarına hazırlayan   Büyükkarcı, ‘’Musaköy ve Uluköy’ün ilçe merkezinden gelen yol güzergâhlarında asfaltlama faaliyetleri tamamlandı. Bunun yanı sıra yine Musaköy ve Uluköy’deki bütün sokaklar kilitli taş döşenerek vatandaşlarımızın rahat bir  kış  geçirmesini sağladık,  çamur derdinden kurtarmış olduk’’ dedi.

Ödüllü Caddeye Önemli İsim

Güneş enerjisi ile aydınlatılan 2 Kilometre uzunluğundaki Yurt Caddesi’nin ismini değiştirdiklerini söyleyen Başkan Yüksel Büyükkarcı, ‘’Bu caddemiz Ayrancı ilçe trafiğinin yükünü önemli ölçüde çeken ana caddelerimizden birisi. Yazın toz bulutu, kışın ise çamur olan bu güzergâh ilçe trafiğini rahatlatma anlamında bir katkı sağlamıyordu. Bu nedenle ilk olarak sıcak asfalt serimi tamamlanan caddenin daha sonra kilitli taşlardan kaldırımları yapıldı. Şu an yine kilitli taşlarla evlerle bağlantı yolları yapılan cadde de yakın zamanda ağaçlandırma yapacağız. Öte yandan cadde boyunca bank ve kamelya yerleştirmeleri de önümüzdeki günlerde yapılacak.

Daha önceden Yurt Caddesi ismiyle bilinen bu caddemize, 15 Temmuz Hain darbe girişimi gecesi ‘Milletimizin Emrindeyiz’ diyerek hepimizi gururlandıran 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever’in ismini verdik. Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından üçüncüsü düzenlenen "Etkin Belediye Proje Yarışması"nda 2.liği getiren proje, bu cadde üzerinde uyguladığımız projedir. Bu vesileyle hemşerimiz olan paşamızın ismi yakışır diye düşündük. Genel olarak mahalle, cadde ve sokaklarımızda sıcak asfalt serme ve kilitli taş kaldırım döşeme işlemleri bitmesine karşın sadece baraj mahallesinin bir kısmında kaldırım çalışmaları devam ediyor’’ diye konuştu. Ayrancı Belediyesi’nin araç parkına ilaveler yaptıklarını ve ilerleyen haftalar için yeni araçlar da katacaklarını söyleyen Büyükkarcı son olarak, ‘’Belediyemizin araç parkına son teknoloji ile donatılmış ve her türlü olaya anında müdahale yeteneğine sahip 2. İtfaiyemizi kattık. Önümüzdeki haftalarda almayı planladığımız iki araçla birlikte araç parkımızda bir eksiğimiz kalmamış olacak’’ dedi.

ÖDÜL AVCISI OLDU

İlçe belediyeleri arasında ‘Güneşli Lambalar Projesi’ ile ikinciliğe layık görülen Ayrancı Belediyesi’nin ödüL aldı.Büyükkarcı ‘’Ayran Dede’nin, Karamanoğlu Mehmet Bey’in, Yunus Emre’nin, Piri Reis’in yurdu, Atatürk’ün ata yurdu Karaman’a ve kadim yurdumuz Ayrancı’ya böylesi bir ödülü götürebilmekten dolayı oldukça mutluyum’’ dedi.

Ödüle layık görülen proje hakkında bilgiler veren Başkan Büyükkarcı konuşmasında; ‘’Güneşli lambalar projemiz Ayrancı ilçe merkezinde bulunan Yurt Caddesi, İstasyon Caddesi, Şehit Turgay Caddesi ve Yenibağlar Caddesi üzerinde uyguladığımız bir projedir. 2 Kilometrelik uzunluğa sahip Yurt Caddesi, bildiğimiz kadarıyla ülkemizde güneş enerjisi ile aydınlatılan en uzun caddedir. Başlarken, 2 Bin 300 nüfuslu bir ilçe için günümüz şartlarıyla ihtiyacın çok üstünde bir proje olduğunu biliyorduk ancak, bizden sonraki nesillere de yetebilecek bir eser bırakmayı hedefledik. Ömrümüz yettiğince her bir lambasına bir ödül takmak için gayet edeceğimiz caddemiz, dededen toruna belki torundan toruna her hemşerimizin ayak izlerini taşıyan uzunca bir hatıra defteri olacak.”

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARINDA ÖNCÜ

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı,  ‘Yöresel Ürünlerde Ayrancı’ isimli bir proje hazırlayarak, Mevlana Kalkınma Ajansına sundu. MEVKA7nın geçtiğimiz günlerde yapılan toplantısında Büyükkarcı’nın bu proje beğenilerek, yaklaşık olarak 600 bin lira destek gördü. Böylece Yöresel Ürünlerde Ayrancı adlı proje hayata geçmek için ilk adımını attı.

Büyükkarcı, Ayrancı'da arıtma sorunu çözdüklerini ve konut projesine ise önümüzdeki günlerde başlanacağı müjdesini de verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’