Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“DOLARDAKİ YÜKSELİŞ 'KÜRESEL' KAYNAKLI”

“DOLARDAKİ YÜKSELİŞ 'KÜRESEL' KAYNAKLI”
“DOLARDAKİ YÜKSELİŞ 'KÜRESEL' KAYNAKLI” admin
Bu içerik 387 kez okundu.
Advert

Başbakan Yardımcısı Şimşek, dolar/TL'deki yukarı yönlü hareketlilik ile ilgili olarak, "Küresel bir dalga, ülkemize özgü değil" değerlendirmesini yaptı.

Başbakan Yardoımcısı Mehmet Şimşek Karaman Organize Sanayi bölgesinde fabrika ziyaretinde bulundu. Önce Saray Bisküvi’ye bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ardından Azra Bisküvide sanayicilerle ve bürokrasi ile birlikte yemekte buluştu.

Azra bisküvideki yemekte Şimşek’i Azra Yönetim kurulu üyesi Abdülmecit  Çelik ‘i misafir ederken yemeğe Ak Parti Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er,MHP İl Başkanı Oktay Yılmaz, Borsa Başkanı Ekrem Çavaş ile sanayiciler katıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, dolar/TL'de 4.76 seviyesinin görülmesi sorusunun yöneltilmesinin ardından şu görüşlere yer verdi:

"Küresel bir dalga! Ülkemize özgü değil" paylaşımını yaptı. Artışta artan korumacılık ve ticaret savaşı endişelerinin etkili olduğunu dile getiren Şimşek, "Örneğin, G.Afrika para birimi Rand yüzde 1.6 aşağıda. Çin borsası yüzde 5 düştü. Avrupa borsaları düşüşte" ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası'nın gerekli adımları attığını hatırlatan Şimşek, "Seçim belirsizliği azaltacak. Tedbir aldık, alıyoruz" diye konuştu .

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ESNAFTAN, ÇİFTÇİDEN, ÜRETENDEN YANAYIZ"
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ