Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

RAMAZAN BAYRAMI SEVİNCİ VE COŞKUSU YAŞANDI

RAMAZAN BAYRAMI SEVİNCİ VE COŞKUSU YAŞANDI
RAMAZAN BAYRAMI SEVİNCİ VE COŞKUSU YAŞANDI admin
Bu içerik 382 kez okundu.
Advert

Ramazan ayının sona ermesi birlikte tüm İslam coğrafyasında ve müminler arasında bayram sevinci ve coşkusu yaşandı.

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali Meral Polisevinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bayramlaşma programına Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar ile İl protokolü ve vatandaşlar katıldı.  

Bayramlaşma programına katılan vatandaşların bayramlarını tebrik eden Vali Meral, idrak edilen Ramazan bayramının tüm İslam âlemi ve insanlığın kurtuluşuna vesile olması, bu vesileyle İslam coğrafyasında yaşanan acı ve gözyaşlarının son bulması temennisinde bulunarak tüm Karaman halkının bayramını tebrik etti.  

Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklar Unutulmadı

Vali Fahri Meral, bayram ziyaretleri kapsamında daha sonra sevgi evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi. Hanımefendi Zehra Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ve il protokolünden de katılımların olduğu ziyarette çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre onlarla sohbet eden ve hoş vakitler geçiren Vali Meral, ziyaretin sonunda çocukların bayramlarını tebrik ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Huzurevi Sakinleri Ziyaret Edildi  

Bayram ziyaretleri kapsamında huzurevinde kalan yaşlılarımızda unutulmadı. Bayramlaşma programı kapsamında Vali Meral, hanımefendi Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ve il protokolünün de katılımlarıyla Dursun Fakih Huzurevinde kalan yaşlılarımızı ziyaret etti. Huzurevi sakinlerinin bayramlarını tebrik ederek gönüllerini alan Vali Meral, ziyarette huzurevi sakinleriyle hoş sohbetler gerçekleştirerek onlara çeşitli hediyeler verdi.  

Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti Gerçekleştirildi  

Vali Fahri Meral, bayramlaşma programı çerçevesinde daha sonra şehit er Mehmet Uygun ve İç Güvenlik Gazisi Hamza Çetin’in ailesini ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.  

Ailelere ziyaretinde şehitler hakkında bilgiler alan Vali Meral ziyarette, vatanın bağımsızlığı, milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlarına ise sabırlar dileyen Vali Meral, din ve vatan yolunda toprağa düşen şehitlerimizin haklarının asla ödenmeyeceğini söyledi. Türk milleti olarak tüm şehitlerimize minnet ve şükranla yad ediyoruz diyen Vali Meral, kanlarıyla bu toprakları emanet eden ecdadımızın emaneti olan bu mukaddes toprakların ilelebet Türk yurdu kalacağını belirterek şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine Devlet olarak her zaman sahip çıkacaklarını söyledi.

Şehit ve gazi ailesine gerçekleştirilen ziyaretlere Vali Meral’in yanı sıra Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Servet Türegün ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Er katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ESNAFTAN, ÇİFTÇİDEN, ÜRETENDEN YANAYIZ"
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ