“BÜYÜK PROJELER HAYATA GEÇTİ”

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Türk Dünyası Kültür Parkı ile İçme Suyunun açılışını yaptı

“BÜYÜK PROJELER HAYATA GEÇTİ”
“BÜYÜK PROJELER HAYATA GEÇTİ” admin
Bu içerik 352 kez okundu.
Advert

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türk Dünyası Kültür parkı ile İbrala barajından gelecek olan şehrin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak içme suyunun açılışlarını yaptı.

Bir dizi program için ilimize gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, iş adamları, STK’lar ve muhtarlarla yaptığı toplantı sonunda Türk Dünyası Kültür Parkına geçti.

Karaman Valisi Fahri Meral, Ak Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, milletvekili adayları, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Er, Kazım Karabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türk Dünyası Kültür Parkı ile ibrala barajı içme suyu projesinin açılışlarını yaptı.

Karaman Belediyesi ve Devlet Su İşleri işbirliği ile Karamanın uzun yıllar boyunca daha tatlı ve sağlıklı su içmesi için yapılan İbrala Baralı İçme Suyu Projesi’nde çalışmalar tamamlanan tesislerin açılışı gerçekleşirken, artık kentte çeşmelerden tatlı su akacak.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan. Türk Dünyası Kültür Parkı’nın açılışı yaptı,  hem de butona basılarak İbrala Barajı İçme Suyu Arıtma Tesislerindeki tatlı suyun şehir şebekesine verilmesi sağladı.

Bakan Elvan, Karaman her geçen gün modern şehir olma oylunda emin adımlarla ilerlediğini ve Karaman’a hizmetlerinin  devam edeceğini belirterek, tesislerin hayırlı olmasını diledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
284 BİN M2 ‘YE YAPI RUHSATI VERİLDİ
284 BİN M2 ‘YE YAPI RUHSATI VERİLDİ
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİLECEK PROJELERİN İMZALARI ATILDI
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİLECEK PROJELERİN İMZALARI ATILDI