Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“SİYASETÇİ HERKESİ KUCAKLAR”

“SİYASETÇİ HERKESİ KUCAKLAR”
“SİYASETÇİ HERKESİ KUCAKLAR” admin
Bu içerik 831 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 Haziranda yapılacak seçimler öncesi Av. İsmail Atakan Ünver, Dr. Hakan Gürsel Akbulut ve Yusuf Başbuğ’dan oluşan adaylarını tanıttı.

Aday tanıtımı CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinalı, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya Milletvekili Adayı Abdullatif Şener’in katılımı ile yapıldı.

CHP Karaman il başkanı Kadir Ergin 16 yıllık AKP iktidarının Yurdumuzu ne hale getirdiğini hep birlikte gördük. Büyük iddialarla iktidara gelen  Ak Parti bütün kurumları yanlış uygulamaları

AK Parti iktidarında Ulu önder Atatürk’ün ‘Yurtta Barış, Cihanda Barış’ politikaları terk edilmiş, kafalarındaki mezheplik görüşler ABD emperyalizminin dedikleriyle birleşerek adeta düşmanlığa dönüşmüştür.

CHP Konya Milletvekili Adayı Abdullatif Şener ise konuşmasına hepimizin bildiği gibi 24 haziranda seçime gideceğiz ve oylarımızı vereceğiz ancak bu seçimler Cumhuriyet tarihi boyunca bu ülkenin yaşadığı en önemli seçimlerden biridir dedi.

Bildiğimiz daha önceki seçimlerde sadece milletvekilleri, belediye veya yerel yönetimlerin seçimini yaptığımızı biliyoruz. Ancak 24 haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapacağız ve aynı zamanda milletvekili seçimi yapacağız. 16 nisanda değiştirilen Anayasaya göre HSYK’nın 7 üyesini TBMM, 6 üyesini ise Cumhurbaşkanı atayacağı için aynı zamanda bu seçimlerle yargıyı da belirleyeceğiz. O bakımdan seçime katılım oranını arttırma çabası içerisinde olacağız.

Kişisel hırs ve ihtirasları hakim kılmak için siyaset yapılmayacağını söyleyen Şener şöyle devam etti.

Bir siyasetçi sürekli olarak hep kendisine çalışmaya başlamışsa orada felaket var demektir. 16 yıllık bir iktidar döneminin ardından hep birlikte gördüğümüz tablo şudur, artık iktidarı temsil eden ifade eden kurumlar yoktur. Artık iktidarı ifade eden tek bir kişi vardır istiyor ki hiç kimse hiçbir kurum yetkili olmasın hep O yetkili olsun hükümet onun olsun bakanlar onun olsun belediye başkanları onun olsun milyonlarca kişinin seçtiği belediye başkanı hoşuna gitmiyorsa kulağından tutsun ve atsın dışarı.

Siyaset topluma faydalı olmak için yapılır Siyasetçinin topluma ve ülkeye en doğurgan etkisi konuşmalarıdır eğer bir siyasetçi nezih konuşursa, temiz konuşursa toplumda güzel duygular gelişir. İnsanların gönlü açılır, insanların birbirleriyle ilişkileri güzelleşir, toplumda şiddet azalır ama siyasetçi şiddetli konuşursa haşin konuşursa herkesi doğrar biçerse hakaretler yağdırırsa, toplumda kin ve nefret duygularını yerleştirmek için çaba harcarsa o taktirde ülke parçalanır bölünür. Böyle bir ülkede hiçbir şey iyiye gitmez. Komşularımız bölünür parçalanırken emperyalizmin Türkiyedeki oyunlarını herkes bildiği halde bir ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı sürekli toplumda ayrıştırma yaparak konuşuyorsa kin ve nefret duygularını ekerek konuşuyorsa O ülkeye en büyük kötülüğü yapıyor demektir. Onun için siyasetçi temiz konuşur. Herkesi kucaklar, kendisine oy versin veya vermesin herkesi temsil ettiğini anlatmaya çalışır.

16 yılda öyle bir iktidar yapısı ortaya çıkmıştır ki anayasaların yürürlükte olduğu kanunların yürürlükte olduğu olağan koşullarda ülke idare edilemez olmuştur. Mevcut iktidar ülkeyi yönetebilmek için olağan üstü hale ihtiyaç duymaktadır. Olağan üstü hal nedir. Erdal İnönü'nün yapmış olduğu meşhur tarif ile bütün hukuksuzlukların, kanunsuzlukların yasa hükmüne bağlandığı bir yönetim biçimidir” dedi.

Daha sonra sırasıyla söz alan milletvekili adayları Yusuf Baştuğ, Hakan Akbulut, İsmail Atakan Ünver kendilerini tanıttı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ESNAFTAN, ÇİFTÇİDEN, ÜRETENDEN YANAYIZ"
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ