Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

MUCİZELERİN ADAMI: LÜTFİ ELVAN

Karaman-Silifke arası 10 viyadük,10 tünel yapımı ve 1,5 Milyarlık yatırımla 1 saate iniyor

MUCİZELERİN ADAMI: LÜTFİ ELVAN
MUCİZELERİN ADAMI: LÜTFİ ELVAN admin
Bu içerik 785 kez okundu.
Advert

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın  Karaman-Mut-Mersin bölgesinin canlanması için hazırladığı projelerden bir tanesi daha hayata geçirilirken, Mut-Silifke arasına 1,5 milyarlık yatırım ile 10 tünel ile 10 viyadük inşa edilecek ve sıcak asfalt ile bölünmüş yol haline gelecek güzergahda çalışmaların tamamlanmasının ardından Mut-Silifke 20  dakikaya, Karaman-Silifke arası ise 1 saate inecek.

Türkiye’nin sayılı projelerinden  olan ve Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan  Mut-Silifke arasında 10 viyadük, 10 tünel yapılacak ve iki ilçe arasındaki mesafe 1 saatden 20 dakikaya düşecek. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın önem verdiği projelerden birisi olan Mut-Silifke yolunun tamamlanmasından sonra Karaman-Silifke arası da kısacak ve Karaman’dan çıkan vatandaş 1 saat de Silifke’ye ulaşacak.

ELVAN: 1,5 MİLYARLIK BİR YATIRIM”

Yaklaşık 1 saat süren ve sürücüleri zorlayan Silifke-Mut yolunda da önemli bir yatırım hayata geçeceğinin müjdesini veren Elvan , yaklaşık 1,5 milyar liralık dev yatırımla bu yolun baştan aşağı yenileneceğini kaydetti. Kullanımda olan yol güzergahında ki virajların tarihe karışacağını dile getiren Bakan Elvan "Silifke-Mut arası 20 dakikaya iniyor. Güzergahta 10 tünel ile 10 viyadük inşa edilecek ve yol sıcak asfaltla bölünmüş yol haline getirilecek" dedi.

Bu proje ile Karaman’da Akdeniz’e daha yaklaşacak ve bu Karaman adına büyük yarar sağlayacak.

Mersin -Antalya Arası 4 Saat

Türkiye'nin en önemli iki turizm kenti Antalya ve Mersin'i 8 saat yerine 4 saate yakın bir sürede birbirine bağlayacak olan 'Akdeniz Sahil Yolu'ndaki çalışmaların da hızla sürdüğünü ifade eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan "Bu proje sayesinde Antalya-Mersin arası 40 kilometre kısaldı. Mersin'den Antalya'ya kadar 34 adet tünel olacak. Bu tünellerden 27'si Mersin sınırlarında. 9 tünel adet tünel trafiğe açıldı, Melleç tüneli ve viyadüğü de tamamlandı ve yakında hizmete açılacak" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ESNAFTAN, ÇİFTÇİDEN, ÜRETENDEN YANAYIZ"
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ
KTSO'DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ