“2. NCİ BAHARLARINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER”

Başarılı Kadın Kursiyerleri Yarım Kalan Hayallerini Gerçekleştiriyor

“2. NCİ BAHARLARINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER”
“2. NCİ BAHARLARINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER” admin
Bu içerik 377 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi  Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında, okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmelerini ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan çiftinin himayelerinde başlatılan kurslarla ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ülke genelinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında, Karaman’da açılan kursları başarıyla tamamlayan 100 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen sertifika dağıtım törenine, Karaman Valisi  Fahri Meral ve eşi  Zehra Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlhan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

“527 kişi kurslarımıza kayıt yaptırdı”

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hüseyin Küçük, tören öncesi yaptığı konuşmada, okuma yazma seferberliği kapsamında yapılan çalışmaları anlattı. Hüseyin Küçük, “Çalışmalarımızın neticesinde toplam 922 okuma yazma bilmeyen kursiyere ulaşılmıştır. Bunlardan 527 kursiyer bu kurslara kaydedilmiştir. 51 adet I. Kademe okuma yazma kursu açılmış 3 adet I. Kademe Seviye Tespit Sınavı yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Vali Fahri Meral ve eşi  Zehra Meral kursiyerlere belgeleri bizzat kendileri verdi

Çeşitli sebeplerle okuma yazma öğrenemeyen kadın kursiyerler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan ve Karaman Valisi  Fahri Meral ile eşi  Zehra Meral’inde bizzat yakından takip ettiği okuma yazma kurslarında yarım kalan hayallerini gerçekleştiriyor. Yaşlı teyzelerde kurslar sayesinde hayatlarının ikinci baharında kalemi eline alarak okuma yazma öğrendiler. 

Karaman Valisi  Fahri Meral ve eşi  Zehra Meral okuma ve yazma azimleriyle hem çocuklarına ve torunlarına hem de topluma örnek olan başarılı kursiyerlerle yakından ilgilenerek onları tebrik etti. Kurslarda başarılı olan kursiyerlerin haklı gururları mutluluklarına yansırken Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral ile başarılarının sevincini paylaşarak Meral çifti ile bol bol fotoğraf çektiler.

Programın sonunda Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve eşi Hanımefendi Zehra Meral ile İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından başarılı kursiyerlere kurs bitirme belgesi verildi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
284 BİN M2 ‘YE YAPI RUHSATI VERİLDİ
284 BİN M2 ‘YE YAPI RUHSATI VERİLDİ
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİLECEK PROJELERİN İMZALARI ATILDI
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİLECEK PROJELERİN İMZALARI ATILDI